Problem z życiem po traumie

Co mam zrobić, jeśli od jakiegoś dłuższego czasu mam dość życia i co raz bardziej tego pragnę? Mam 20lat, jak byłam mała tata mnie gwalcił, nikomu tego nie mówiłam, aż do momentu w którym nie wytrrztmałam i powiedziałam mamie, czyli po 11latach. Miała być prowadzona sprawa, ale tata popełnił samobójstwo. Ja jakoś w podstawówce już nie chciałam żyć. Wiadomo stało się to co się stało do tego, rodzice się ciągle kłócili, w szkole nie byłam jakoś bardzo lubiana, bo byłam z ubogiej rodziny. Po samobójstwie taty mija właśnie 3 rok, niby jest inaczej, bo nikt mnie ani moich sióstr nie krzywdzi, lecz dalej czuję się źle sama ze sobą. Nie wiem co mam robić. Byłam u dwóch psychologów, niestety nie pomogli.

Witam Panią,
Podświadomość zbiera i gromadzi wszystkie przeżycia
i doświadczenia z naszego całego życia.
U osób, które przeżyły bolesne, traumatyczne wydarzenie
dochodzi do nieustannego odtwarzania traumy zarówno
w powracających, wywołujących cierpienie
wspomnieniach jak też w koszmarnych snach.
Przeżyła Pani traumę, zabrano Pani dzieciństwo, zbezczeszczono
Pani ciało, pogwałcono wszystkie Pani prawa, zabrano Pani
poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć,
a Pani dusza wciąż cierpi katusze.
Przeszłe traumatyczne wydarzenia odcisnęły w Pani duszy piętno
i przyniosły wiele trudności i cierpienia w życiu obecnym,
a także zabrały całą radość życia.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości,
ale może Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest „rozprawienie się
ze zmorami przeszłości”.
Dlatego zachęcam Panią do odpowiednio dopasowanej
psychoterapii, która jest najskuteczniejszą formą leczenia PTSD.
Jednak nie wystarczy pójść jeden czy kilka razy od niechcenia.
Aby terapia przyniosła efekty, konieczne są
np. cotygodniowe spotkania przez kilka miesięcy.
Jednak warto poświęcić te kilkanaście spotkań,
żeby odzyskać spokój i przez następne lata cieszyć się życiem.
W wyniku odpowiedniej psychoterapii wzmocni Pani poczucie
własnej wartości, odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani życie nabierze sensu i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl