Jak poradzić sobie przed panicznym lękiem przed seksem po gwałcie?

Witam.Zwracam się do psychologa W wieku 17 lat związałam się z chłopakiem który mnie szantażował bił i na koniec mniei zgwałcił. Nie byłam u psychologa. Obecnie mam narzeczonego. Uprawialiśmy już seks, ale ja przy tym nie czułam przyjemności tylko ból więc seks kończył się praktycznie od razu. Próbowaliśmy 2 razy. Ponad to od kilku tygodni mam paniczny strach przed seksem i nie umiem sobie z tym poradzić. Dodam, że byłam u ginekologa i on nie stwierdził żadnych nieprawidłowości

Witam Panią
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało, pogwałcono
wszystkie Pani prawa, zabrano poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć,
a Pani zraniona dusza wciąż cierpi katusze i podświadomie
reaguje Pani lękiem w relacjach z mężczyznami.
Pani zahamowane libido i paniczny lęk przed seksem
są konsekwencją traumatycznych doświadczeń w przeszłości,
które odcisnęły w Pani duszy piętno i przyniosły wiele
trudności i cierpienia –straciła Pani optymizm,
ochotę na seks i chęć do życia.
Pozostała niska samoocena oraz lęk przed zaangażowaniem się,
przed zranieniem, przed odrzuceniem.
Niestety, raczej nie jest Pani w stanie sama sobie z tym poradzić.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz odbudować zaufanie
do świata i do ludzi, dzięki czemu odnajdzie Pan sens własnego
istnienia, odzyska Pani radość życia i będzie Pani mogła rozpocząć
nowy etap w życiu i stworzyć stabilny satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

gwałt jest traumą, powoduje ból fizyczny i psychiczny, upokorzenie, poczucie wstydu, możliwe, ze cierpi Pani Z powodu PTSD (Zespół Stresu Pourazowego), objawia się; powtarzającym przeżywaniem traumy na nowo we wspomnieniach, snach, występuje silne napięcie, dyskomfort w ciele, spowodowane odczuwaniem leku (strachu), a także, w sytuacjach przypominających zdarzenie, pojawiają się strategie unikające nieprzyjemnych myśli i uczuć. jednak, aby potwierdzić ten problem wskazana jest diagnostyka i ukierunkowane leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.
Zalecałabym Pani wsparcie specjalistyczne psychoterapię.

Pozdrawiam serdecznie