Jak poradzić sobie po gwałcie?

Witam ! Mam 19 lat. Parę miesięcy temu zostałam zgwałcona. Po raz drugi. To zupełny przypadek. Raz wracałam od koleżanki a za drugim razem na imprezie. Za tym pierwszym razem jakoś pozbierałam się psychicznie i fizycznie bo miałam różne ginekologiczne problemy. Ale teraz nie moge dojść do siebie. Obie sprawy zostały załatwione z policja itd. Ale psychicznie jest mi bardzo ciężko. Ale tak naprawdę z nikim o tym nie rozmawiam bo to dla mnie krępujące. Mam odrzut od mężczyzn. Stąd moje pytanie: jak mogłabym sobie z tym poradzić ? Jak sobie ulżyć i pomoc ?

Witam Panią
Bolesne, traumatyczne doświadczenia negatywnie
wpływają na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało, pogwałcono
wszystkie Pani prawa, zabrano poczucie bezpieczeństwa… ,
co pozostawiło trwały ślad w Pani psychice.
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć, że
nie może Pani nikomu zaufać, ma Pani „odrzut od mężczyzn”
a Pani dusza wciąż cierpi katusze..
Niestety, raczej nie jest Pani w stanie sama sobie z tym poradzić.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz odbudować zaufanie
do świata i do ludzi, dzięki czemu odnajdzie Pan sens własnego
istnienia, odzyska Pani radość życia, a także będzie Pani mogła
rozpocząć nowy etap w życiu i stworzyć stabilny satysfakcjonujący
związek z mężczyzną.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl