Jak poradzić sobie z brakiem akceptacji po doświadczeniu przemocy seksualnej?

Dlaczego nie potrafię wybaczyć samej sobie, zaakceptować siebie po przemocy seksualnej po mimo, że to było 5 lat temu cały czas rujnuje mi to życie, strasznie boli, a ja ja nieustannie się dobijam, próbuje ukarać, nie czuję się wogóle kobietą, nie potrafię odbudować poczucia własnej wartości, uciekam w alkohol, podobno się głodzę, chociaż to nie do końca tak, nie potrafię zbudować związku, zaufać sobie zapomnieć, mam nerwicę ,czy ktoś zna w Bydgoszczy kompetentnego psychologa, najlepiej kobietę

Dzień dobry, niestety nie znam w Bydgoszczy specjalistów ale myślę, że chęć podjęcia terapii jest bardzo dobrą decyzją. Proszę też zastanowić się nad wizytą u lekarza psychiatry, czasami delikatna farmakoterapia przynosi szybko dużą ulgę. Tylko proszę pamiętać, że nie leczy tylko tłumi objawy więc psychoterapia jest szansą na poprawę jakości Pani życia.
Pozdrawiam A. Pacia

Tak trudne i traumatyczne doświadczenie jak przemoc seksualna, zwykle zostawia trwały ślad w psychice człowieka. Nie jest możliwe zapomnienie o sytuacji, która miała miejsce, ale z pomocą psychoterapeuty może Pani nauczyć się jak radzić sobie z jej negatywnymi skutkami, a także odzyskać poczucie własnej wartości i zdolność, by zaufać drugiej osobie.
Niestety nie znam specjalistów z Bydgoszczy.

Witam Panią
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało, pogwałcono
wszystkie Pani prawa, zabrano poczucie bezpieczeństwa…
Doznała Pani nie tylko urazu ciała, ale też urazu emocjonalnego
i psychicznego.
Doświadczone, traumatyczne wydarzenia odcisnęły w Pani
duszy piętno i przyniosły wiele trudności i cierpienia,
a także zabrały całą radość życia.
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć,
a Pani dusza wciąż cierpi katusze.
Pani niskie poczucie własnej wartości i wszystkie bolesne emocje
są konsekwencją traumatycznych doświadczeń w przeszłości.
Najbardziej niepokojący jest fakt, że całą odpowiedzialność
przeniosła Pani na siebie.
Tak naprawdę to nie Pani, a sprawca powinien odczuwać
wstyd, poczucie winy, negatywny stosunek do własnego ciała itd.
Konieczne jest rozprawienie się ze zmorami przeszłości.
Aby Pani pomóc, potrzebna jest praca nad emocjami,
umysłem , psychiką oraz tym wszystkim, co kojarzy się Pani
z tamtymi przeżyciami i sprawia że bierze winę na siebie
i jeszcze chciałaby Pani siebie karać.
Bardzo dobrze, że podjęła Pani decyzję o psychoterapii.
Odpowiednia terapia pomoże Pani zrozumieć psychiczne
konflikty powstałe na przestrzeni życia, a także wzmocnić
poczucie własnej wartości oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,
Traumatyczne doświadczenia, których była Pani uczestnikiem wymagają koniecznie pomocy specjalisty. Nie ma, co czekać aż Pani samopoczucie samo się poprawi - konieczne jest pomocy psychoterapeutycznej - najlepiej u kogoś, kto pracuje z osobami o podobnych do Pani doswiadczeniach - najczesciej i najprosciej takich psychologów można spotkać m.in. w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, Poradniach Zdrowia Publicznego, gdzie uzyska Pani pomoc w ramach NFZ.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, ma Pani za sobą traumatyczne doświadczenie, które wpływa wciąż na Pani życie. Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem i psychoterapii. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
lub może Pani skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie. Pozdrawiam serdecznie