Jak sobie poradzić z obsesyjną zazdrością?

Obsesyjna zazdrość ,pomocy ! Jestem uzależniona on swojego faceta jesteśmy ze sobą ponad 4 lata , jestem do niego tak przywiązana ze jak sie nie widzimy to płacze całymi dniami ,nic mi sie nie chce ,i ciągle myślę o nim ,jestem psychicznie zazdrosna o wszystko i wszędzie widzę zdradę nawet w tym ,ze idzie do sklepu to juz sie wkurzam bo pewnie po drodze zobaczy ladniejsza dziewczynę .. Moglabym tak wymieniać ,ale Już nie mam siły lecze sie na nerwice i psychicznie sie wykanczam jego również.

Witam Panią
Pani zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnera
spowodowane są zapewnie niską samooceną
i przykrymi doświadczeniami z przeszłości.
Dlatego tak trudno Pani zaufać partnerowi.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków. Partner początkowo
spokojnie się tłumaczy, ale z czasem może mieć dość
bezpodstawnych podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Ponadto wnioskuję, że nerwicę leczy Pani tylko farmakologicznie.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty
czasami o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk
sprawiają, że dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale jest to leczenie objawowe,
leki nie leczą ani nerwicy, zazdrości i nie rozwiązują problemu.
Aby wyleczyć nerwicę należy przede wszystkim
wyeliminować jej przyczyny, a tego można
dokonać tylko podczas psychoterapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz odbudować zaufanie do partnera,
dzięki czemu odnajdzie Pan sens własnego
istnienia i będzie Pani mogła rozpocząć nowy etap
w życiu i stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę o dwóch aspektach Pani sytuacji. Pierwszy jest związany z poczuciem bezpieczeństwa. Myślę, że bardzo go Pani brakuje jeśli na chwile rozłąki z partnerem Pani emocje reagują tak gwałtownie. Drugi aspekt to Pani poczucie wartości. Być może czuje się Pani mało pewna siebie i dręczy się Pani scenariuszami, w których Pani partner zwraca uwagę na inną kobietę. Napisała Pani o leczeniu, ale nie wiem czy korzysta Pani z oddziaływań psychologicznych. Jeśli nie gorąco zachęcam do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/