Jak radzić sobie z chorobliwą zazdrością?

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak radzić sobie z chorobliwą zazdrością ? Byłam z pewnym chłopakiem 2 lata przed obecnym związkiem. Byłam oszukiwana, zdradzana, poniżana, bita... Wpadłam w chorobliwą zazdrość. Teraz odbija się to na moim obecnym związku na którym bardzo mi zależy. Ciągle mam wrażenie, że obecny partner pisze z jakąś dziewczyną, że nie jest wobec mnie szczery.. że mnie oszukuje. Zapewnia mnie, że tak nie jest, ale mimo to umieram z zazdrości.. co robić? Jestem załamana psychicznie..

Witam Panią. Jeśli to Pani odpisywałem przed chwilą na poprzedni post to może dotarliśmy do możliwej przyczyny większego dystansu ze strony Pani chłopaka. Chodzi o zaufanie. W przeszłości doświadczyła Pani relacji, która zachwiała Pani poczuciem bezpieczeństwa i zaufaniem. To było silne i trudne doświadczenie. Być może rzutuje ono na obecny związek. Może towarzyszy Pani nadal lęk z przeszłych doświadczeń i podpowiada by podejrzewać, sprawdzać i nie być pewną. To może osłabiająco wpływać na związek. Jeśli odpowiedź Pani partnera nie uspokaja Pani i nadal jest podejrzewany to być może z tego bierze się obecnie większy dystans z jego strony. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Pani doświadczenia powodują , że obawia się Pani bycia zdradzaną. Proszę pamiętać, że to może dziać się tylko w Pani wyobraźni. Myślę, że w Pani przypadku warto byłoby udać się na psychoterapię, aby skutecznie rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Pani obecne uczucia związane są z poprzednim związkiem. Pomimo tego, że były partner już nie jest ważna osoba w Pani życiu, emocje z nim związane, nadal są żywe. Dlatego zachęcam do konsultacji z psychologiem, psychoterapeuta. Specjalista pomoże Pani przepracować i uwolnić się od obciążających uczuć, a także odbudować poczucie wartości, bezpieczeństwa i samoocenę.

Witam Panią
Pani zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnera
spowodowane są przykrymi doświadczeniami
z poprzednim partnerem.
Zdrada i inne upokarzające, traumatyczne doświadczenia
doznane w poprzednim związku sprawiły, że straciła Pani
wiarę w to, że zasługuje Pani na miłość. Zachwiane
zostało Pani poczucie bezpieczeństwa, utraciła Pani
poczucie własnej wartości – inaczej mówiąc zawalił
się cały Pani świat.
Te negatywne doświadczenia mają destrukcyjny
wpływ na Pani obecny związek.
Dlatego tak trudno Pani zaufać nowemu partnerowi.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków. Partner początkowo
spokojnie się tłumaczy, ale z czasem może mieć dość
bezpodstawnych podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz odbudować zaufanie do świata, do ludzi i do nowego
partnera, dzięki czemu odnajdzie Pan sens własnego
istnienia i będzie Pani mogła rozpocząć nowy etap
w życiu i stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciały Panie porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie