Co zrobić w przypadku chorej zazdrości partnera?

Witam. Mój konkubent ma obsesję na punkcie zdrady. On zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje, mówi że zaczęło się to u niego już na początku przez to, iz dwie poprzednie partnerki zostawily go dla innego mężczyzny. W każdym moim zachowaniu doszukuje się mojej zdrady np. Kiedy zbyt dlugo nie odbieram tel, mam problemy z zaśnięciem czy wychodzę do sklepu bez dzieci. Dziś mi oznajmił, że próbuje to tłumić w sobie ale wykańcza się psychicznie i chciałby podjąć terapię. Gdzie mamy się udać?

Witam Panią,
Zazdrość Pani partnera oraz paniczny lęk przed zdradą
spowodowane są przykrymi doświadczeniami
z poprzednimi partnerkami.
Zdrada i inne upokarzające doświadczenia doznane
w poprzednich związkach sprawiły, że Pani partner stracił
wiarę w to, że zasługuje na miłość.
Zachwiane zostało jego poczucie bezpieczeństwa, utracił
poczucie własnej wartości – inaczej mówiąc zawalił
mu się cały Pani świat.
Te negatywne doświadczenia mają destrukcyjny
wpływ na Państwa obecny związek.
Dlatego Pani partnerowi tak trudno teraz zaufać.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą nowej Partnerki (Pani), poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest on podejrzliwy wobec Pani.
Jeżeli Pani partnerowi trudno samemu uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Pani partnerowi odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz odbudować zaufanie do świata, do ludzi i do nowej
partnerki, czyli do Pani, dzięki czemu Pani partner odnajdzie
sens własnego istnienia i będzie mógł rozpocząć nowy etap
w życiu i stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby Pani partner chciał porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Witam, Pani Partner jest bardzo zazdrosny, podejrzewa Panią o zdrady, ma poczucie że już sobie z tym nie radzi. Skorzystanie z pomocy psychologicznej to bardzo dobry pomysł. Mogą Państwo skorzystać z pomocy w Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ lub skorzystać z pomocy prywatnie u psychologa zajmującego się terapią dla par lub indywidualnie jeżeli Pani partner chciałby skorzystać z takiej formy pomocy.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka