Jak zapomnieć o bolesnej przeszłości i dzieciństwie?

Jak zapomnieć o bolesnej przeszłości, zamknąć tam ten rozdział i żyć w miarę normalnie. Pochodzę z przemocowej rodziny, jestem dda, w dzieciństwie byłam molestowana, potem kolejny cios zostałam porwana i zmuszana do prostytucji, jak po tym wszystkim zaufać ludziom, czuć się bezpiecznie, ale też kontrolować swoje emocje, jestem dość nerwowa, agresywna, próbuje wszystkich do siebie zniechęcić, moje życie jest bez sensu, przegrane na starcie, nigdy nie osiągnę sukcesu, założę rodziny. Co zrobić

W tej sytuacji konieczne jest podjęcie psychoterapii. Warto pomyśleć o konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychologiem. W razie potrzeby skierują na terapię indywidualna lub grupową (np. Oddział Dzienny). Uporanie się z traumatyczną przeszłością, odzyskanie wiary w siebie i ludzi jest możliwe, wymaga jednak intensywnej i zaangażowanej pracy pod opieką specjalistów.

Witam
Przeżyła Pani traumę, zabrano Pani dzieciństwo, pogwałcono wszystkie Pani prawa, zabrano poczucie bezpieczeństwa. Dlatego zrozumiałe jest, że reaguje Pani lękiem i agresją, nie może Pani nikomu zaufać.
Niestety, nie jest Pani w stanie sama sobie z tym poradzić.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

To co było to już przeszłość. Musi Pani o niej pamiętać bo część Pani życia. Ludzie mają różne traumatyczne historie z przeszłości i muszą jakoś żyć. Koniecznie trzeba znaleźć bratnią duszę. Zakładać więć ładną kieckę i na łowy !