Jak rozmawiać, jeśli doświadczyłam przemocy seksualnej?

Witam. Po wczorajszej rozmowie ze znajomym nieumyślnie spytałam go, czy kiedykolwiek rozbierał dziewczynę 'na siłę'. Odpowiedział, że nie. To o co spytałam przytrafiło mi się z moim obecnym chłopakiem. Mój rozmówca, zorientował się że co jest nie tak. Powiedział, że takie coś to próba gwałtu. Nie zdawałam sobie z tego sprawy aż do dnia wczorajszego. Czułam się strasznie, że ktoś mnie rozebrał mimo że się przed tym broniłam i nie tylko przed tym. Potem przywiazal mnie do lozka, sila przycigal moja glowe do krocza mimo odmowy. I tak przez pare dobrych godzin. Czuje do siebie odrazę i przestaję mu ufać teraz jeszcze bardziej. To się stało pare miesięcy temu a po wczorajsze odbytej rozmowe z kolegą uświadomiłam sobie, że osoba która jest mi bliska chciała mnie skrzywdzić i zmusić do stosunku. Nie wiem, co mam robić, jak zacząć rozmowę. Znajomi, którzy wiedzą strasznie się martwią. Pomocy.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za ważny kontakt.

Pochylam się nad Pani doświadczeniem przemocy seksualnej, ze strony tak "bliskiej" dla Pani Osoby.

Wyobrażam sobie, jak musiała się Pani poczuć, kiedy uświadomiła sobie znaczenie emocjonalne oraz nazwanie tego zdarzenia (przy wsparciu Pani Kolegi).

Z Pani relacji wnioskuję, że przez te parę miesięcy od zdarzenia, nie powiedziała Pani zaufanej Osobie, nie podzieliła się Pani tym, co się Pani wydarzyło, nie sięgnęła Pani po pomoc, która była Pani niezbędna.
Domniemam, że zamknęła się Pani w sobie, wycofując się.

Chcę Pani powiedzieć, że
Warunkiem uzdrowienia urazowego doświadczenia oraz odzyskania wiary w siebie, jest podzielenie się (tym) traumatycznym doświadczeniem oraz podjęcie terapii.

Ucieszyło mnie, że pozwoliła sobie Pani na podzielenie się zdarzeniem z Kolegą, dzięki któremu uświadomiła sobie Pani, jak potraktował Panią Pani Chłopak.

Jestem przekonana, że potrzebuje Pani wsparcia psychologicznego, miedzy innymi po to, by zobaczyć "rzeczywistość" Państwa relacji, by mogła Pani dokonać (ewentualnych) optymalnych dla siebie wyborów.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam Panią do kontaktu via Skype.

Życzę Pani siły i powrotu do siebie,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605