Molestowanie w wieku dziecięcym

Witam, mam 20 lat i mimo tak młodego wieku, doświadczyłam naprawdę dużo złych rzecz .Jak miałam cztery latka moja siostra dowiedziała się ,że nasz kuzyn mnie molestuje, powiedziała o tym rodzicom ale oni nic z tym nie zrobili.Byłam molestowana przez kolejne pięć lat.Przez cały ten czas czułam jak by mama obwiniała mnie za to. Rodzina albo mnie ignorowała albo wyzywała od najgorszych. Do tego doszły problemy w szkole. Dzisiaj nawet nie wiem kim jestem ,ani kim chcę zostać. Czy to może być DDD ?

Witam.Ogromnie dużo Pani przeszła.Nie jest to ciężar który powinna Pani dźwigać w pojedynkę.Proszę zgłosić się na psychoterapię i nie pozostawać z tymi problemami dłużej sama.Pozdrawiam

Polecam terapię Gestalt. Bardzo dobrze sprawdza się w takich przypadkach. Proszę zadzwonić pod podany nr i poprosić o kontakt z lokalnym specjalistą.
+48 12 421 25 53
Pozdrawiam.

Witam Panią. Opisane przez Panią doświadczenie należy do najbardziej trudnych jakie mogą spotkać człowieka-dziecko w takim wieku. Nie mogła się Pani przed tym obronić sama. Powinni to zrobić najbliżsi-dorośli. Brak właściwej reakcji, która przywróciłaby Pani poczucie bezpieczeństwa a następnie obwinianie to taki rodzaj doświadczenia, który nazywa się "wtórnym zranieniem". Sprawia ono ból nie mniejszy niż to co robi sprawca przemocy jakim był Pani kuzyn. Tak więc ma Pani dwa bardzo trudne doświadczenia, które trwały zbyt długo. Z uwagi na ich charakter nazywane są traumatycznymi. Z Pani opisu wnioskuję, że obecnie nadal odczuwa Pani konsekwencje tych doświadczeń. Z pewnością ma Pani w sobie zasoby by poradzić sobie z tymi doświadczeniami, które dzisiaj przeszkadzają żyć pełnią życia. Polecam Pani specjalistę od pracy z traumą. Na tej stronie znajdzie Pani terapeutów pracujących z traumą http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Pozdrawiam Panią.