Problemy z wychodzeniem z domu i brakiem pomocy ze strony rodziny

nie wyjde juz z domu, kazde wyjscie to dla mnie uciazliwe cierpienie, nie moge nawiazac normalnej rozmowy, mowie tylko o smierci, od wielu lat, nic mnie nie cieszy, nie chce byc wyleczona bo na niefunkcjonujacy mozg nie ma lekarstwa, jest tylko cierpienie bliskich i agresja zwrocona w moja strone ze jestem takim czlowiekiem. Zmuszalam sie do pracy za kazdym razem, nie wychodzilo, nie rozumialam prostych komunikatow, reagowalam zloscia wewnetrzna, czuje sie jak roslinka, jakby w innym swiecie.

Najlepszym wyjściem byłoby udanie się do lekarza psychiatry, a następnie podjęcie psychoterapii. Jednak to Pani musi podjąć decyzję o tym, że chce się leczyć, rodzina nie może zrobić tego za Panią. Zmiana jest możliwa, jednak nie dowie się Pani o tym, dopóki nie spróbuje. Pozdrawiam!

Witam,
może dobrze byłoby, gdyby pani spotkała się z psychologiem, żeby porozmawiać o swoim problemie. Mało pani pisze na temat swojej choroby. Może dobrze jest poprosić rodzinę aby zawiozła panią do lekarza specjalisty psychiatry, aby przepisał pani leki.
Pozdrawiam

Witam. Czytam Pani list z wielkim niepokojem. Ponieważ z treści listu wynika, że cierpi Pani od wielu lat w samotności. Szukała Pani wsparcia w rodziny, ale nie znalazła zrozumienia, a wręcz odwrotnie. Teraz zwróciła się Pani tym listem w stronę innych ludzi. I to jest bardzo dobry ruch. Z pewnością warto poszukać pomocy i wsparcia u psychologa, psychoterapeuty czy psychoanalityka. Myślę nawet, że jest to konieczne, jak i pomoc psychiatry, który zdecyduje czy wspomóc Panią leczeniem farmakologicznym. W każdym razie warto wyrwać się z tego stanu, w którym teraz Pani tkwi. Podjęcie terapii będzie bardzo pomocnym krokiem prowadzącym do odzyskania równowagi emocjonalnej. Powodzenia

Dzień dobry,

Nic nie pisze Pani czy próbowała się Pani leczyć.
Takie objawy, jakie Pani opisuje można i należy leczyć !
Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry - w Poradni Zdrowia Psychicznego, który pokieruje dalej Pani leczeniem.