Strach bez konkretnej przyczyny, niechęć do wychodzenia z domu

Witam od kilku dni mam dziwne lęki, niepokój , kołatanie serca ,strach bez przyczyny. wszystko przestało mnie cieszyć, problemy stały się nie do pokonania.niepokój przed pójściem do pracy, niechęć do wyjścia z domu do kontaktów ze znajomymi.płaczliwość bez powodu. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego i pojawiło się to z dnia na dzień.proszę o odpowiedz.

Witam,
Opisane objawy nie powstały z dnia na dzień. Prawdopodobnie wydarzyła się jakaś trauma w Pani życiu, mogło to być nawet kilka lat albo kilka miesięcy wcześniej. Symptomy wskazują na silne przeżycie emocjonalne. Wydarzenie czy wydarzenia które się zsumowały mogły powstać w domu bądź w pracy. Proponuję zgłosić się do psychologa lub psychiatry.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Tego rodzaju objawy nie powstają z "dnia na dzień" jak Pani pisze - być może dopiero teraz ich natężenie jest tak duże, że są przez Panią wyraźnie dostrzegalne.
Tego rodzaju symptomy są - niestety - charakterystyczne dla wielu zaburzeń ze spektrum nerwic (depresji, zaburzeń lękowych) i dopiero przeprowadzenie wywiadu klinicznego przez specjalistę pozwoli na różnicowanie między tymi zaburzeniami i postawienie trafnej diagnozy. Polecam zatem udać się do specjalisty (psycholog, psychiatra, psychoterapeuta) i podjąć z nim współpracę.
Proszę się również zastanowić co się działo w Pani życiu przez ostatni czas - czy zdarzyło się coś "z pozoru naturalnego" co mimo wszystko mogło mieć negatywny wpływ na Panią i Pani stan? Czy zdarzyło się w Pani życiu coś, co mogło wzbudzić jakieś negatywne wspomnienia, które Pani próbowała wygłuszać i wytłumiać? A może w ostatnim czasie żyje Pani w chronicznym stresie, z którym sobie niekoniecznie radzi? Taka samoanaliza na pewno będzie pomocna. Pozdrawiam