Strach przed nieoczekiwanymi sytuacjami w życiu

Witam! Mam problem z tym, że nie robię w nic w życiu przez strach przed brakiem przygotowania. Np nie ide do pracy i nie jestem w niej zmotywowany bo nie moge byc w 100% przygotowany na wszystko i wiedzieć jak się zachować i tak w kazdej dziedzinie. Problem w tym, ze ja chce to robic, ale to mnie ogranicza - jak moge ten strach pokonac? Gdy robie to na sile, wracam do domu w mega stresie a nast dnia jest gorzej i po prostu siadam i chce uciec przez co spada efektywnosc.Tabletki jakies cokolwiek?

Perfekcjonizm często jest rodzajem mechanizmu obronnego.
Zachęcam do spotkania z psychologiem i praca nad sobą, która pozwoli na zmianę, a tym samym doświadczanie większej satysfakcji i radości z relacji z innymi, akceptacji siebie, swoich mocnych i słabych stron oraz podejmowania życiowych, dorosłych wyzwań.

Z treści opisu wynika, że ma Pan bardzo niską samoocenę. Nie znam przyczyn, które spowodowały taki stan. Mogę tylko Pana zapewnić, że nikt nie jest doskonały, każdy z nas coś umie i czegoś nie umie. Więc jeżeli idę do pracy, to uczę się nowych rzeczy i nikt nie ma pretensji że czegoś nie umie. W szkole czy na studiach jest podobnie. Proszę poszukać jakieś grupy wsparcia np. harcerstwo, wspólnota kościelna bądź inne, a także popracować terapeutycznie najlepiej pod okiem psychologa lub terapeuty.
Pozdrawiam z miłością, Alicja Maria Jankowska http://www.psychoterapie-szczecin.pl/