Czy powinnam tak bardzo przejmować się słowami innych?

Ostatnio X. krzyknal na mnie, poniewaz ja sprzatalam i polozylam zupelnie w inne miejsce jego wazny dokument. Za chwile powiedzial, ze wiecznie nie moze byc dla mnie mily. Pozniej bylismy razem na zakupach i on powiedzial, ze to, co zapsalam na kartce mam kupic i nic wiecej. Byl to zart, ktory mnie wcale nie rozbawil, lecz sprawil ogromna przykrosc. Czy powinnam to tak bardzo brac do siebie?`

Warto przyjrzeć się wraz z psychologiem, z czego problem wynika- z niskiej samooceny, poczucia wartości, pewności siebie? Trudnych wczesnych doświadczeń? Być może zaburzeń osobowości?
Zachęcam do spotkania z psychologiem i praca nad sobą, która pozwoli na zmianę, a tym samym doświadczanie większej satysfakcji i radości z relacji z innymi, bez poczucia bycia gorszym.

Witam. chyba się pan mocno boi tego x i on o tym wie i to może wykorzystuje. nie powinno byc tak, że sie boi kogos z kim się spędza czas.