Problem z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi

Wtiam od dziecka czulam sie gorsza, niemal wolalam o milosc,bylam natretna.Nie umialam podjac zadnej ciekawej dyskusji, bylam jakby ograniczona, do dzis nie wyjde do ludzi, nie wiem co mowic, pustka w glowie, braki, nigdy nie wiem jak cos zrobic, nie mam zadnej inicjatywy, nie wychodze do ludzi bo zawsze mam dziwne ponoc pytania, np wyszalbym do kogos, hej ty tu mieszkasz? I sie kompromituje. Nie umie siebie przedstawic w dobrym swietle, nie wiem kim jestem.

Zachęcam do konsultacji z psychologiem i/lub psychiatrą. Diagnoza i rozpoczęcie psychoterapii pozwoli poradzić sobie z trudnościami- znaleźć bardziej adaptacyjne sposoby radzenia sobie w życiu i relacjach, a tym samym większe poczucie satysfakcji i realizacji, a także tożsamości.