Dlaczego nie potrafię nawiązać kontaktu z ludźmi?

Witam moim problemem jest nawiazywanie kontaktow miedzy ludzkich odczuwam pustke w glowie zero mysli wyciszenie strasznie mnie to krepuje ponieważ pracuje na targu i tam na ogół ludzie rozmawiaja ogolnie ja nie pogtrafie zagadać bardzo sie tym przejmuje ze wyjde na osobe ktora nie umie mowic a ja poprostu nie wiem co czy da sie coś z tym zrobic?

Dzień dobry,
rozumiem że problem ten bardzo Pani przeszkadza, żeby można było go zmienić trzeba się zastanowić nad przyczyną występowania. Domyślam się że ma Pani w sobie wiele obaw przed oceną i odrzuceniem i zapewne to Panią blokuje. Ważne jest również to od kiedy dany problem istnieje. Od tego zależy długość pracy nad zmianą zachowania, myslenia o sobie. Zapewne powinna Pani popracować nad samooceną. W tym celu zalecałabym umówić się do psychologa w celu postawienia dokładnej diagnozy. Wtedy zapewne uzyska Pani dokladne informacje o przyczynach problemu oraz o możliwościach zmiany.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, napisała Pani, że ma problem w nawiązywaniu kontaktów, martwi się jak ocenią ją ludzie. Pracuje Pani w miejscu gdzie dużo się rozmawia, na targu spotyka się wielu ludzi. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-sobie-radzic-z-niesmialoscia
Być może warto skonsultować się z psychologiem, zastanowić z czego to wynika. Może Pani również zapoznać się z książką: "terapia lęku społecznego. Podręcznik ćwiczeń klienta". Aby nauczyć się rozmawiać z ludźmi, nie obawiając się o nasz odbiór, potrzebne jest przełamanie lęku, nabranie pewności siebie i akceptacja swoich ograniczeń. Na początek może Pani rozmawiać z osobami dobrze sobie znanymi, których oceny się Pani nie obawia. Czy wtedy również ma Pani trudności, krępuje się? Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.
Rozumiem, że nie posiada Pani łatwości nawiązywania kontaktu i jest to dla Pani krępujące. Martwi się Pani, co ludzie o Pani pomyślą.
Cóż, niektórzy z nas mają większą swobodę i potrzebę rozmawiania w innymi ludźmi, gdy inni są bardziej wycofani, co może wynikać z naszej osobowości i czasem należy to po prostu zaakceptować.
Może być też tak, że trudności te wynikają np. z niskiego poczucia własnej wartości, złych doświadczeń w relacjach z ludźmi, a może po prostu ich ograniczoną ilością.

Sugeruję, aby umówiła się Pani na konsultację z psychoterapeutą, aby przyjrzeć się dokładniej swoim trudnościom, znaleźć ich przyczyny i pracować z pomocą specjalisty nad pozytywną zmianą, której Pani życzę.

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
https://www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/