Problem z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi przez 26-latkę

Witam moj problem polega na tym ze nie potrafię rozmawiać z ludźmi nowo poznanymi ciężko mi nawiązać kontakt czuje jakbym nie miała myśli byla ich pozbawiona mam tak od zawsze ciężko mi pracować gdy z ludźmi mam codzienna styczność nie mam lęku przed ludźmi tylko nie wiem o czym rozmawiać proszę o poradę.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Jeśli z przekonaniem Pani twierdzi, że przyczyną nie jest lęk przed ludźmi to inną możliwością jest wpływ Pani samooceny i poczucia własnej wartości. Jak napisał kiedyś jeden z wybitnych psychologów społecznych Elliot Aronson jesteśmy istotami społecznymi. Jednak by nawiązywać kontakty z ludźmi i podtrzymywać relacje z nimi potrzebujemy mieć przekonanie, że jesteśmy wartościowi dla innych. Oczywiście to co do Pani piszę to tylko hipoteza. Pani sama może ją skonfrontować ze swoimi doświadczeniami (na kondycję naszej samooceny i poczucia wartości mają wpływ nasze doświadczenia, często z osobami znaczącymi dla naszego rozwoju). Innym sposobem jest udanie się do psychologa na konsultację diagnostyczną w celu rozpoznania źródła Pani problemu. Pozdrawiam Panią
www.piotrantoniak.pl

Dzień dobry, rozumiem, że brakuje pani kontaktów z ludźmi. Przyczyny trudności mogą być różne - warto o nich porozmawiać z psychologiem, psychoterapeutą w celu zrozumienia swojego zachowania. Inna sprawa dotyczy tego, że poprawa pani funkcjonowania może nastąpić poprzez "praktykę" czyli podejmowanie "ryzyka" i rozmawianie z ludźmi. Bardzo pomocna może się również okazać terapia grupowa lub warsztaty rozwojowe. Pozdrawiam.