Zaburzenia w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi i trudności w poszukiwaniu pracy

Czuję się słaba psychicznie. Nie mam siły walczyć z ludźmi o pracę. Generalnie nie mam siły zrobić czegoś ze sobą. Tak mam już od bardzo dawna z jakimiś przerwami. Mam bardzo słaby kontakt z ludźmi. Nigdy nie wychodzę z nikim gdziekolwiek. Bo nie mam z kim od zawsze. Męczą mnie kontakty z ludźmi.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zastanów się dlaczego kontakty z innymi ludźmi są dla Ciebie męczące. Czy kryje się za tym lęk? Jeśli tak, to czego on konkretnie dotyczy? Czy boisz się oceny innych oraz ich krytyki? Wydaje mi się, że potrzebna Ci jest pomoc psychologa - po to by wzmocnić siebie oraz podnieść poczucie własnej wartości i poczuć się pewniej w relacjach z innymi.
Pozdrawiam