Problem z nawiązywaniem kontaktów i poznaniem dziewczyny

Witam nie mogę sobie poradzić z tym że jestem jak to inni mówią "cichy". Mam problem z nawiązywaniem kontaktu z nowo poznanymi ludźmi jeżeli jestem w grupie osób zawsze mam najmniej do powiedzenia. Następna sprawa jest taka że chciałbym mieć dziewczynę no ale jak mogę ją poznać skoro po 5 minutach dialogu brakuje mi tematów do rozmowy. Czytałem w internecie przykładowe tematy do rozmów z dziewczynami ale jakoś mi zbytnio nie pomagają więc co mam robić ?

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,

zachęcam Pana do kilku sesji psychoterapeutycznych, gdzie będzie Pan mógł popracować nad rozwijaniem swojej samooceny i umiejętności komunikacji.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,
Problemem,jaki dostrzegam w Twoim liście jest brak zgody na siebie takiego,jaki jesteś,nie zaś konkretne cechy,gdyż są osoby małomówne z wielką popularnością wśród ludzi choćby dlatego,że potrafią słuchać innych i osoby gatatliwe,których nie lubi nikt,gdyż nie dają nikomu dojśc do głosu.Te pierwsze nie maja więc problemu z nawiązaniem kontaktów.
Ale jest i tak,że od dziecka byliśmy nagradzani za milczenie przy ludziach i każdy obecny chwalił nas,że jesteśmy dobrze wychowani,bo tacy grzeczni.Tak więc "niegrzeczny"może oznaczać gadatliwy,przeszkadzający ważnym gościom.
Proponuję więc kontakt z terapeutą i wyjasnienie przyczyn swojej niepewności a następnie popracowanie nad "wewnętrznymi skryptami",które w sobie nosisz i które nie są już do niczego przydatne.
Pozdrawiam serdecznie.