Niechęć do nawiązywania kontaktu z ludźmi

Jak pozbyc się obaw i niechęci do nawiązywania kontaktów z innymi luźmi?

Witam,
trudno dać jakieś konkretne rady w tak krótkiej formie porady, także przy dość małej ilości informacji, nierzadko problem leży we własnym poczuciu wartości, ale mogą być także inne powody. Warto skorzystać choć z jednej konsultacji u psychoterapeuty, tak dla pełniejszej diagnozy i wskazania kierunku postępowania. Istnieją rożne formy terapii długo i krótkoterminowe, terapeutą zwykle stara się ustalić wraz z osoba której pomaga najwłaściwszą i najbardziej adekwatną biorąc pod uwagę wszystkie czynniki takie jak problem, motywacja oraz możliwości. To jest zawsze wspólna decyzja terapeuty oraz Pana. Warto jednak udać się do psychoterapeuty w celu dokładniejszej diagnozy problemu. Pozdrawiam.

Odpowiedź na Pana pytanie uzależniona jest od wielu czynników. Zachęcałabym do konsultacji z psychologiem. Wskaże Panu możliwe ścieżki do rozwiązania Pana problemu.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Proszę Pana,

Ludzie różnią się miedzy sobą w kwestii potrzeby kontaktów z innymi. Najprostszym rozwiązaniem jest żywe autentyczne zainteresowanie się drugim człowiekiem. Proszę się wprowadzić w stan zaciekawienia inna osobą, wtedy mniej będzie pan "przy sobie" a bardziej przy tej drugiej osobie i wtedy niepokój się zmniejszy.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski