Jak nawiązywać nowe kontakty?

Witam w skrócie. Pomoze mi Pan/Pani? Nie lubię/nienawidzę nawiązywać nowych kontaktów. Bo jestem mało wygadany i bardzo cichy. Rozmawiam tylko z znajomymi ale z nimi tez nie mam o czym rozmawiać bo nie wiem... nie jestem zainteresowany ich tematyką... To co bym powiedział czasami mówię sobie w myślach, coraz częściej używam to mniejszej ilości słów i mam coraz częściej problem z ich wypowiedzeniem. Jestem leniwy i uzależniony od Komputera. Jak to zmienić i wyjść do ludzi i być wygadanym...

Zaniepokoiło mnie, że napisał Pan, że jest uzależniony od komputera. To dodatkowy argument, by poszukać pomocy u psychoterapeuty. Komputer może być tym, co zastepuje u Pana kontakty z ludźmi, a jednoczesnie oddala Pana od nich.

Po tym, co Pan napisał trudno powiedzieć cos więcej. Czy faktycznie jest Pan uzależniony i jak pracowac nad tym ocenic może jedynie specjalista (terapeuta uzależnień) po rozmowie z Panem.Jeżeli ma Pan trudny dostep do psychoterapeutów i terapeutów uzależnień pomocny może byc Skype.

W razie pytań zapraszam do kontaktu

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień
edyta,szafran@vp.pl

Dzień dobry, skoro czuje się Pan uzależniony od komputera warto pomyśleć przede wszystkim o rozwiązaniu tego problemu ( np. poprzez psychoterapię). Zapewne to przekładała się na coraz mniejsze relacje, na brak wspólnych zainteresowań. Warto znaleźć hobby, które wyciągnie Pana z domu, odciągnie od komputera.
Dopiero konfrontując się z uzależnieniem od komputera będzie można powiedzieć czy Pana brak zainteresowania ludźmi to odrębny problem, czy wtórny do uzależnienia.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam serdecznie,

Piszesz o swoich trudnościach w nawiązywaniu kontaktów, małą komunikatywnością oraz uzależnieniem od komputera.
Bardzo dużym krokiem jest samo zauważenie problemu. W momencie, gdy potrafisz go nazwać, a co więcej chcesz z nim coś zrobić - jesteś na dobrej drodze.
Polecam Ci zgłoszenie się do dobrego psychoterapeuty na terapię indywidualną. Nie dość, że "wyjdziesz do ludzi", będziesz miał okazję porozmawiać o swoich trudnościach, a co więcej - zwalczyć je.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA