Jak odzwyczaić się strzelania stawami?

Witam mam pytanie jakie skutki nie się za sobą strzelanie palcami i różnymi częścmi ciała .I jak mogę się tego odzwyczaić i czy jak by mi się udało zaprzestać to czy mogę mieć skutki w późniejszych latach a strzelam już 10 lat

Dzień dobry. Chcąc pozbyć się niepożądanych nawyków warto zaplanować, że będzie to proces. Nie zrażać się, że efekty uzyskamy powoli, czasem też poniesiemy porażki. Takie nastawienie pomaga uniknąć frustracji, gdy nie od razu odniesiemy skutek. Pomocnym sposobem jest zastąpienie nawyku destrukcyjnego zachowaniem konstruktywnym, czyli tworzenie zdrowych nawyków. Strzelanie stawami palców jest możliwe gdy ma Pan wolne ręce. Warto więc czymś je zająć, np. miękką piłeczką do uciskania (można kupić taką w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym). Pewnie podczas dłuższej rozmowy i lepszej znajomości Pana sytuacji czy trybu życia mogłabym powiedzieć coś więcej. Może Pan skorzystać z konsultacji w tym zakresie zapisując się na wizytę u psychologa w swojej okolicy. Pozdrawiam.

Prosze się zglosic do psychoterapeuty i z nim porozmawiać. Może warto spróbowac u takiego, który pracuje w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, jest ona w tego rodzaju sytucjach pomocna i dość szybka. Specjalista po szczegółowej rozmowie z Panem łatwiej poradzi co dalej.

Takie konsultacje są refundowane przez NFZ więc proszę rozejrzeć się po przychodniach w Pana okolicy. Na NFZ przyjmuje sporo psychoterapeutów pracujacych w tym nurcie.

Pozdrawiam serdecznie,

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień
edyta.szafran@vp.pl