Jak sobie poradzić po ciężkim rozstaniu?

Witam. Probuje poradzic sobie po ciezkim rozstaniu. Zostawil mnie moj ukochany obwiniajac mnie o wszystko. Czuje sie winna ze go nie sluchalam. Powinnam byc spokojniejsza i nie reagowac na jego klotnie. To czlowiek wybuchowy z twardym charakterem a takze pamietliwy. Pamieta kazda glupote co zrobilam nie po jego mysli. Nie moge sobie poradzic sama. Przeprowadzilam sie do niego 500km od domu. Nie mam tu nikogo. Oprocz tego mam problemy finansowe.mam depresje biore leki. Jak sobie poradzic? :(

Dzień dobry, myślę że powinna Pani zarejestrować się do psychologa. Jeżeli obecnie nie ma Pani na to funduszy to proszę spróbować ułożyć sobie plan działania. Wymagać od siebie po mimo braku chęci regularnego działania. To pozwoli Pani powolutku wydobywać się z problemów i układać sobie życie. To co najważniejsze to właśnie pokazanie sobie że wiele zależy od Pani i warto znaleźć sobie mężczyznę który za akceptuje Panią naturalną a nie podporządkowaną partnerowi.
Pozdrawiam A. Pacia

Proszę poszukać jak najszybciej pomocy psychoterapeuty. Można znaleźć psychoterapię także na NFZ - refundowaną.

Potrzebuje Pani wsparcia specjalisty by stanąć na nogi i ruszyć dalej.,

Proszę się o nic nie obwiniać, zwłaszcza o to, że starała się Pani walczyć o siebie w tej relacji. Z pewnościa psychoterapia pomoże Pani to sobie uświadomić.

Pozdrawiam i życzę pwodzenia i spokoju

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień

edyta.szafran@vp.pl