Problem z nawiązywaniem znajomości

Od zawsze bylam mala,drobna,cicha,zbyt grzeczna.Przez co odsuwano mnie na bok.W szkole az do zycia doroslego.Dzis czuje ,ze jest mi bardzo zle z tego powodu.Prowadze syna do szkoly i czasem czekam na niego lub na nauczycielke i nie bardzo jest z kim rozmawiac.Nie jestem wygadana jesli kogos nie znam.Niby o czym mamy ciagnac rozmowe?Czasem mysle zeby zaprowadzic syna i wrocic do domu bez nawiazywania znajomosci.

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą i jest naturalne, że niektórzy są bardziej otwarci, pewni siebie i łatwiej nawiązują kontakty - a inni są raczej introwertyczni, cisi, opanowani, nieśmiali. Nie ma w tym nic niepokojącego i nie istnieje jeden idealny wzór, do którego powinni dopasować się wszyscy ludzie.
"Czasem myślę, żeby (...) wrócić do domu bez nawiązywania znajomości" - może tak Pani robić, ma Pani do tego prawo.

Wspomina Pani jednak "czuję, że jest mi bardzo źle z tego powodu". To znaczy, że chciałaby Pani zmienić niektóre swoje zachowania i cechy. To jest możliwe. Procesem takiej pracy nad sobą jest psychoterapia.

Często okazuje się, że nie jest kluczowe "o czym rozmawiać". Z czasem i wprawą (trzeba będzie trenować) temat zawsze się znajdzie i nabędzie Pani umiejętność prowadzenia luźnej rozmowy na niezobowiązujące tematy.
Ważniejsze jednak, aby odkryć przyczyny - niska samoocena? nieśmiałość? strach przed ludźmi? niechęć do ludzi? stereotypy na własny temat? konsekwencja relacji z ważnymi osobami z okresu dzieciństwa? poczucie braku wiedzy czy bycia nieatrakcyjnym towarzysko? - i nad nim zacząć pracę.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).w Pani miejscowosci pracuje rewelacyjna terapeutka life flow therapy.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza