Rozstanie z dziewczyną z powodu zazdrości

Witam. Ponad miesiac temu dziewczyna mnie rzucila. Powod: moja zazdrośc.. ale moim zdaniem wywołana jej zlym zachowaniem. We wtorek powiedziala mi, że sie zastanowi czy do mnie wrocic, ze szanse są pół na pół. A odpowiedz ta mi w Piatek (19.12). Czekam z niecierpliwoscia i boje sie. Na weekendzie widzialem ja z innymi chlopakami... Budzi sie we mnie zazdrość, ale probuje nie reagować i nie robić jej wyrzutów... Co mi pozostaje zrobic do piatku? tak bardzo ja kocham i chce zeby do mnie wrocila...

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam Pana Serdecznie,

Nie ma Pan wpływu na decyzję dziewczyny.
Nie pozostaje Panu nic innego, jak zaczekać.

A czekając zająć się swoimi sprawami, zadbać o siebie, może poczytać jakieś poradniki na temat relacji między dziewczynami i chłopakami, spotkać się z kolegami, może udzielą Panu jakiejś ważnej informacji zwrotnej, gdyż znają Pana.

Zachęcam Pana do popracowania nad sobą w kontekście poczucia poczucia własnej wartości, bo skądś ta zazdrość wypływa.

Warto byłoby rozważyć podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej.
Skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego otrzymałby Pan od lekarza pierwszego kontaktu- w ramach NFZ-tu.

Życzę Panu pozytywnych kroków w rozwoju,
Irena Mielnik-Madej