Dlaczego mam problemy z nawiązywaniem kontaktów?

Mam 29 lat jestem mężczyzną i niepotrafie nawiązać kontaktów z innymi ludźmi , pracuje w sklepie ale nawet jeśli jest to osoba z mojej miejscowość lub ktora znam ale nie osobiscie to nie potrafię nawiązać z nią kontaktu , brak tematow do rozmówcy nie wiem jak zacząć temat martwię sie zawsze że ktoś mnie później wysmieje albo nie ma ochoty ze mną rozmawiać jesteśmy z innych sfer ponieważ pochodzę z rodziny nie zamożnej a osoba z która chciałem nawiązać kontakt wręcz odwrotnie , dochodzi jeszcze problem ze zaraz mysle ze zrobie z siebie glupka, od lat dziecięcych miałem trudności nawiązywania z innymi rówieśnikami , zazwyczaj nie Mam o czym z innymi rozmawiać nie jestem otwarty a jeśli chcę z tą osobą spróbować nawiązać kontakt to wraz się wycofuje, bo nie mogą znaleźć słów żeby zacząć jaki kolwiek temat bo myślę Ze się ośmiesza.Proszę o jakąś radę

Dzień dobry,

Objawy, które Pan opisuje mogą świadczyć o podłożu zaburzeń lękowych, oczywiście zachęcam do diagnozy. Proponuje umówienie się do psychoterapeuty i zbadania podłoża trudności, a także próby poradzenia sobie z nimi.

Pozdrawiam