Problemy z komunikacją u 23-latka

Witam , mam problem z rówieśnikami nie mam prawie wgl kolegów przyjaciół , gdy z kimś próbuje nawiązać kontakt na Facebooku , to nasza rozmowa kończy się bardzo szybko przezywają mnie kujonem , ale czy to źle , że dążę do celu chcę bym Wykształcony .Czy potrzeba to zmienić , że chce się uczyć czy się nie uczyć , żeby być lubianym , dlaczego mi jest tak ciężko sobie kolegów znaleźć nie jestem lubianym w klasie otoczeniu chodź nie wyzywam nie wchodzę w drogę a mam opinie Debila co tu zrobić .

W sytuacji trudności w komunikacji i pozyskiwaniu przyjaciół, warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Nie tylko odnajdzie źródło problemu (wczesne negatywne doświadczenia, deficyty, zaburzenia osobowości itp), ale także będzie mógł pomóc w zmianie zachowania, która pozwoli Panu lepiej odnajdować się w gronie rówieśników i nawiązywać satysfakcjonujące relacje.