Problemy w szkole, brak chęci do życia - co robić?

  Jestem chłopakiem i mam 14 lat. Mój problem zaczął się odkąd poszedłem do gimnazjum. Z mojej dawnej klasy była tylko jedna koleżanka i siedziałem z nią w ławce. Cała klasa nas nie lubiła. Pod koniec pierwszej klasy moja koleżanka przeprowadziła się i już nie chodzi do tej szkoły. Wtedy wszyscy zaczęli mnie wyzywać, naśmiewać się i próbowali mnie ośmieszyć. Teraz chodzę do II klasy i nadal jest tak samo. Miałem już myśli samobójcze, parę razy się ciąłem. Boję się nawet sam wyjść z domu aby nie spotkać nikogo z klasy, bo ośmieszyli by mnie na ulicy. Chciałbym też pojechać na kolonie w wakacje, ale również boję się, że będzie tak samo jak w szkole. Udaję różne choroby aby nie iść do szkoły, ale moja mama mi i tak każe iść. Mam kilku kolegów, ale to tylko jak nikt nie widzi. Jak już są inni to nikt do mnie nie podejdzie. Tracę chęć do życia. Nie wiem co mam robić.

Witam!
Unikanie szkoły w żaden sposób nie rozwiąże Twoich problemów. Wręcz przeciwnie - dostarczy Ci nowych. Źle czujesz się w swojej klasie, bo rówieśnicy traktują Cię jak kozła ofiarnego. Porozmawiaj o tym problemie z mamą. Powiedz jej, dlaczego nie chcesz chodzić do szkoły i co się tam dzieje. Twoi rodzice mogą zainterweniować w Twojej sprawie u wychowawcy klasy.
Nikt nie ma prawa się z Ciebie wyśmiewać. Zastanów się wspólnie z rodzicami, czy nie zmienić klasy/szkoły. Możliwe, że w innym otoczeniu łatwiej będzie Ci się odnaleźć. Na kolonie również możesz pojechać z obcymi osobami, które nie będą Cię znały.
Pamiętaj, że Twoi rówieśnicy czują się silnie tylko w grupie. Chcąc być "fajni" i "lubiani" postępują w taki sposób, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo Cię ranią. Kiedy jest Ci ciężko dzwoń do telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111). Będziesz mógł rozmawiać o swoich problemach, dzięki czemu zmniejszysz napięcie emocjonalne. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż autoagresja.
Warto także, żebyś porozmawiał z mamą o wizycie u psychologa. Zachowanie Twoich kolegów i koleżanek wywiera na Ciebie bardzo negatywny wpływ i stwarza wiele problemów, z którymi ciężko Ci jest sobie poradzić. Spotkania z psychologiem mogą pozwolić Ci odzyskać radość życia i ułatwić nawiązywanie nowych kontaktów.

Pozdrawiam