Uczucie samotności oraz problemy finansowe, rodzinne i zdrowotne

Jak mam dalej żyć ? jestem nieszczęśliwy i nie mam przyjaciół i kolegów,jedynie w internecie na facebooku i co z tego jak spotykamy się raz na tydzień lub w ogóle, w dodatku poważne problemy finansowe i rodzinne i ze zdrowiem, nie pomoże tu psycholog i psychiatra,żałuję,że jak miałem cztery próby samobójcze to się nie zabiłem,miałbym chociaż spokój,ale rodzice by cierpieli i rodzina z tego powodu.Nie wierzę,że wszystko będzie dobrze musiałby się wydarzyć cud,a żyjemy w kraju -ludzie przeciwko.

Witam, pisze Pan o samotności, braku wiary w ludzi, problemach oraz próbach samobójczych a zarazem pewnym uczuciu do bliskich, skoro uważa Pan że nikt Panu nie pomoże to sam zamyka sobie Pan drogę do zmiany swojej sytuacji.Pozdrawiam, motywując jednak pomimo wszystko do wizyt.

Podobne objawy mogą być sygnałem poważniejszych trudności czy zaburzeń (np osobowości). Diagnoza pozwoli przyjrzeć się źródłom trudności i poradzić sobie z nimi. W takich sytuacjach konieczna jest psychoterapia. Porada poprzez internet jest pierwszym krokiem, ważne by podjął Pan leczenie.