Uczucie samotności oraz problemy rodzinne i finansowe

Wydaje mi się,że nie mam przyjaciół,kolegów i koleżanek,czuje się samotny,w dodatku problemy rodzinne i finansowe,nie mam pracy już od ponad 1,5 roku, straciłem pracę i zdrowie,miałem cztery próby samobójcze,staram się o kurs i staż bo podpisałem się pod tym,jestem nieszczęśliwy i za szczery,naiwny,i peplą:(,niedługo idę na terapię dzienną,i nie wiem jak dalej żyć,straciłem przyjaciółkę,mam poważne problemy szkolne,życie jest niesprawiedliwe i okrutne i brutalne co mam dalej robić? jak żyć?

Witam, z treści wnioskuję, że jest Pan pod opieką psychiatry bądź psychologa, skoro niedługo idzie Pan na terapię dzienną. Proszę z tego nie rezygnować. To bardzo ważne.

Witam,
Opisana sytuacja sugeruje,że nie masz zupełnie wglądu w przyczyny zdarzeń w swoim życiu,w związku z czym nie widzisz w nim sensu.Skoro jednak zdecydowałeś się na terapię,nie ma potrzeby powielać jej tutaj.Możesz jednak spróbować odwołać się do tych wspomnień,w których czułeś się odwrotnie,niż teraz:miałeś satysfakcję z życia,byłeś zadowolony i szczęśliwy.Gdy spróbujesz przywołać taki obraz,zorientujesz się,jakiego rodzaju stymulacji najbardziej Ci brak i być może odnajdziesz ją w obecnej rzeczywistości,choćby w niektórych fragmentach.Często jest jednak tak,że wskutek trudności zaczynamy psychicznie funkcjonować jak małe dzieci i dotychczasowe otoczenie rówieśników przestaje nas traktować jak równych sobie,gdyż nie czuje się na siłach pełnić roli opiekunów albo rodziców,którzy przyjmą nasze skargi na los i przeprowadzą za rękę przez trudności.Bo przecież sami tez je mają.Tak więc najlepszym sposobem powrotu do roli zgodnej z wiekiem jest terapia.Tam znajdziesz potrzebne odpowiedzi i ruszysz do przodu.
Pozdrawiam i zachęcam.