Uczucie samotności w małżeństwie przy wychowywaniu dzieci

Mam na imie Ania. Zyje w obcym kraju juz 8 lat. Jestemy 5.5 roku po slubie i mamy dwojke wspanialych dzieci. Moj maz prowadzi wlasna dzialalnosc i powodzi nam sie dobrze. Ja zajmuje sie dziecmi (4,5 roku) i domem.Wolny czas spedzam dosc aktywnie,biegam,plywam.Moj problem polega na tym ze w tym wszystkim jestem sama. Moj maz ciagle pracuje i nigdy niema dla nas czasu.Rozmawialam z nim wiele razy o tym ale on uwaza ze wszystko jest ok i ze czepiam sie bo mam za dobrze. Czuje sie bardzo samotna...

Może warto skorzystać z porady psychologa? Funkcjonują gabinety online świadczące usługi dla osób, które z jakiegoś powodu nie maja możliwości skorzystania z innej możliwości leczenia (np ze względu na opiekę nad małymi dziećmi, pobyt za granica itp). Wsparcie, przyjrzenie się możliwościom zmiany, praca nad poczuciem własnej wartości a także odbudowaniem związku, powinna pomóc.

Psychologia

Pani Aniu większość mężczyzn nie czuje się komfortowo w roli opiekuna dzieci szczególnie tych najmłodszych. Natura wyposażyła nas w odmienne kompetencje byśmy mogli się wzajemnie uzupełniać. Być może Pani mąż obawia się przejęcia większej opieki nad dziećmi z obawy przed tym, że zrobi coś źle, a swoją rolę w rodzinie rozumie jako żywiciela zapewniającego byt na najwyższym poziomie.
Mam wrażenie, że obawia się Pani, że nieobecność męża osłabia wasze więzi i rzeczywiście może sprawić, że wasza relacja zbytnio się rozluźni. Myślę, że powinni Państwo poważnie porozmawiać o tym jak poprawić wasze relację i postarać się o jakiś kompromis, bez pretensji i obwiniania męża, bo to zwykle pogarsza sytuację. Jeśli będzie Pani rozpoczynać następną rozmowę na ten temat lepiej postarać się o przeprowadzenie jej w tonie troski o wasze małżeństwo. W końcu praca to nie wszystko, a najcenniejszych rzeczy nie można kupić za pieniądze.
Jeśli nie uda się ustalić jakiegoś kompromisu być może powinna Pani zaproponować mężowi terapię rodzinną.