Problemy w 5-letnim małżeństwie

Jesteśmy z mężem 5 lat po ślubie mamy 2 dzieci. Wiem, że mąż od kilku miesięcy smsuje z jakąś kobietą, wiem że był jednego dnia nad morzem często go na kłamstwach przyłapuję. Gdy mu powiedziałam,ż e wiem o wszystkim to powiedział, że on z nikim się nie spotyka. Myślałam, ze się zmieni, ale nic. Nie pomaga mi w niczym, wiecznie ma pretensje, wszystko robię żle. Mogłabym pisać i pisać...Zaproponowałam mu terapie dla nas, ale mnie wyśmiał.Proszę o pomoc.

Witam,
Może pani jako pierwsza powinna porozmawiać z terapeutą o swoich problemach w związku?
Proszę się zgłosić do Poradni lub prywatnie do terapeuty, bo szkoda pani zaangażowania i dobrego serca.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Ma Pani rację, że przy poważnych trudnościach małżeńskich ważna jest wzajemna szczerość, gotowość do rozmowy i chęć do wspólnego rozwiązywania problemów. Podjęcie terapii małżeńskiej mogłoby być dobrym wyborem.
Niestety, nie jest możliwe zmuszenie do terapii kogoś, kto jej nie chce lub nie jest gotowy na zmiany.
W takiej sytuacji może sama skorzystać Pani z indywidualnej pomocy psychoterapeutycznej, aby w obiektywnych i życzliwych okolicznościach przyjrzeć się swojej roli w małżeństwie i własnym możliwościom w obecnej sytuacji.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, jeżeli mąż nie chce skorzystać z pomocy specjalisty to jedynie pani może sobie pomóc. Zachęcam do kolejnej szczerej rozmowy z mężem, do opowiedzenia o swoich obawach, rozmowy o waszym związku. Proszę również zapytać męża o jego oczekiwania co do waszej relacji. Jednocześnie zachęcam panią do skorzystania z indywidualnej pomocy psychologicznej. Pozdrawiam.