Kłótnie i konflikty w małżeństwie

jak mam się zachować jeśli mąż mi najpierw naubliża ,słowa typu cytuje: tylko niewróć z brzuchem,albo ze mu rogi doprawiam ,że wiecznie coś ukrywam,chce wiedziec z kim rozmawiam i o czym bo jak twierdzi, to tylko go obgaduje do wszystkich, nawet jak ludzie chodza po domu zbieraja na chore dzieci to mi wmawia ze to kochanek przyszedl w oczka spojrzec .A po tych słowach wieczorem sie glupio pyta czemu ja jestem taka nieczula niepotrafie sie zblizyc do niego .Rozmowy nic niedaja wkółko to samo.

Witam, opisuje Pani sytuacje, w których mąż zachowuje się w stosunku do Pani słownie agresywnie. Ubliża, stara się poniżyć, umniejsza Pani wartości. Pani znosi te zachowania próbując wyjaśniać w rozmowie. Sposób ten nie przynosi zmiany w zachowaniach męża. Dobrze by z pewnością było, gdybyście oboje skorzystali pomocy psychologa rodzinnego, negocjatora. Gdyby mąż nie chciał ratować związku w ten sposób, Pani może zadbać o siebie, o swoją godność w rozmowach z psychologiem, edukatorem psychologicznym

Może mogliby Państwo skorzystać z porady i/lub terapii małżeńskiej? Wygląda bowiem na to, że w związku brakuje zaufania i bliskości, a to bardzo utrudnia o ile nie uniemożliwia budowanie stabilnej, bezpiecznej i satysfakcjonującej relacji.
W terapii małżeńskiej, pod opieka terapeuty, mogliby Państwo przyjrzeć się swoim celom i zachowaniom, a także pracować nad komunikacją, partnerstwem i zaufaniem.