Czy można zakochać się po 12 latach małżeństwa w kimś innym?

Witam. Nie wiem co sie dzieje z moim męzm bardzo sie zmienił poznał kogos pisała tylko sms rozmowa telefoniczna nawet sie nie całowali a zakochał sie...to mozliwe??? dla mnie to szok po 12 latach małzenstwa takie cos..tamta Kobieta go osmieszyla i nie moze sobie chyba poradzic zaczał palic po 7 latach i palic marihuanę ,jest agresywny ciagle sie kłocimy nie umiem wybaczyc...on potrzebuje czasu mowi ze chyba jej nie kocha ale siedzi mu w glowie...co robic jak sie zachowywac? Dziekuje za odp.

Jeżeli Pani mąż odczuwa emocje, z które trudno mu zrozumieć i z którymi trudno mu poradzić sobie, warto, żeby pomyślał o pomocy dla siebie - wizycie u psychologa lub psychoterapeuty. Żeby jednak taka pomoc była skuteczna, Pani mąż musi chcieć z niej skorzystać. Myślę jednak o tym, że to Pani zwraca się z zapytaniem, co robić. Sytuacja, która ma miejsce zapewne jest też trudna dla Pani. Pisze Pani o szoku, ale możliwe, że w związku z tym, co się dzieje, Pani przeżywa jeszcze inne emocje. Zachęcam, żeby pomyślała Pani także o wsparciu dla siebie, o wizycie u psychoterapeuty.

Zakochać się mógł, tu staż małżeństwa niestety nie odgrywa roli. Natomiast zalecam podjęcie terapii małżeńskiej może ona pomoże oczywiście atmosferę oraz zbliżyć Państwa do siebie.

Witam. Mam wrażenie, że pani bardziej przejmuje się tym co mąż przeżywa niż pani sama. to jak ma się pani zachować zależy od pani, trudno podpowiedzieć. Przede wszystkim powinna pani myśleć o sobie na ile pozwala, ile jest w stanie wybaczyć, jak chce żyć. to pani została zraniona, nie pani mąż.

Szanowna Pani, znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji na której rozwiązanie nie ma kilu dobrych rad. Najlepiej byłoby gdybyście Państwo oboje udali się do terapeuty par. Pozdrawiam, Monika Wysota