Kochanka a szansa na uratowanie małżeństwa

popadam w malą depresje po odkryciu,że mąż ma kochankę niby on po tym wszystkim zapewnia ze chce być ze mną ale ja cały czas mam wrażenie ze nadal mnie oszukuje myślę ze już nigdy nie będzie jak dawniej a ja po prostu nie wiem co robić czy jest szansa na uratowanie małżeństwa

Witam serdecznie,

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, jeśli mąż deklaruje pozostanie w małżeństwie oraz chęć tworzenia dalszej relacji, zachęcam Państwa do terapii małżeńskiej/ dla par, która będzie czasem "budowania", ale i miejscem, które umożliwi przejście przez ten szczególnie trudny czas, zrozumienie sytuacji, z którą Państwo zamierzacie się, jeśli intencje są szczere, naprawdę sobie poradzić.

Wszystkiego dobrego !

Małgorzata Mazurek

Nie dziwię się, że Pani cierpi - zdrady są bolesne. Trudno zaufać osobie, która zawiodła nasze zaufanie... I trudno je odbudować.
Zdrady wkradają się w związki, w których partnerzy nie są ze sobą do końca szczęśliwi, szukają wtedy "poza" tego, czego im brak.
Czy potrafią Państwo porozmawiać szczerze o swoim zadowoleniu z małżeństwa? Czy są gotowi pracować nad związkiem, by był lepszy dla obojga? Jeśli tak, to oczywiście, jest szansa na uratowanie małżeństwa.
Życzę powodzenia. Jeśli samodzielne próby zawiodą, zachęcam do terapii małżeńskiej.

Witam,

Jak rozumiem problemem jest brak zaufania do męża? Potrzebna jest Państwu szczera i otwarta rozmowa, tak by ustalić na czym Państwo stoją. Mąż musi dowiedzieć się o Pani wątpliwościach/jak bardzo to jest dla Pani trudne i wziąć na siebie odpowiedzialność za tę sytuację, także zobowiązanie do włożenia wystarczającego wysiłku do tego, by Pani zaufanie odzyskać.
Zachęcam do skorzystania z terapii par – specjalista pomoże Państwu się porozumieć, przejść przez ten kryzys, ale też odkryć powody, z jakich znaleźli się Państwo w takiej sytuacji – być może jest coś w Państwa małżeństwie co musi zostać wyjaśnione/naprawione. Bardzo pomocne w takich sytuacji jest sporządzenie kontraktu pomiędzy małżonkami, dotyczącego m.in. zachowań, które muszą zaistnieć ze strony męża, by pomóc Pani w tej trudnej psychologicznie sytuacji (przede wszystkim będzie to zapewne całkowite zerwanie kontaktu z kochanką, ale być może są też inne rzeczy, które mogą Pani pomóc uwierzyć w to, że kryzys został zażegnany i powinny one wejść do takiej umowy.
Jeśli dwie osoby chcą ze sobą być, błąd jednej z nich nie powinien przekreślić ani Państwa uczuć, ani tego, co Państwo razem zbudowali. Może się tak stać jednak tylko pod warunkiem, że jasno umówią się Państwo na określone zasady dalszego funkcjonowania związku, odbudowywania zaufania i będą się do nich stosować.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Pani zaufanie zostało mocno zachwiane i pani obecne odczucia nie są niczym zagadkowym. Czy zaufanie powróci? Na to pytanie może odpowiedzieć tylko Pani.
Warto zastanowić się nad podjęciem terapii par, jeżeli zdecyduje Pani, że chce ten związek ratować i pani mąż również wyrazi taką chęć. Pozdrawiam.

Mężowi czegoś w państwa małżeństwie brakuje. Jemu może też brakować młodości, którą czuje że traci. Powinna pani razem z mężem porozmawiać najlepiej w towarzystwie seksuologa o tym jakie są jego potrzeby w dłuższym okresie czasu. Najlepiej żeby pokrywały się z oczekiwaniami Pani. Zdarza się, że oczekiwania są banalne a wynikają z kwestii nie potrafienia rozmawiania o potrzebach seksualnych i metodach ich zaspokajania. U mnie np. zdarzają się panie wstydzące się własnej nagości a tymczasem pewne niedoskonałości partnerom często nie przeszkadzają.
Pozdrawiam.