Jak uratować małżeństwo po zdradzie?

Jak odratować małżeństwo po zdradzie emocjonalnej jak żona nie chce (tak twierdzi) tego naprawiać bo nie ma czego?
ponad rok temu

Witam. Na pewno trudno uratować bądź jest to niemożliwe jeśli obojga osób tego nie chce. Zachęcałabym udać się do psychologa bądź psychoterapeuty na rozmowę jako osoby trzeciej, neutralnej celem zweryfikowania i poukładania sobie tej sytuacji.
Magdalena Brabec

Dzień dobry!

Nie znając Państwa osobiście, historii Państwa małżeństwa, Waszych problemów, charakteru zdrady, ale też Waszych mocnych stron, dotychczasowych sukcesów, łączących Was uczuć i zaangażowania w związek - nie sposób udzielić porady wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Proszę rozważyć decyzję o podjęciu terapii małżeńskiej, która często rozpoczyna się właśnie od podobnej sytuacji i podobnych pytań, jak Państwa obecne.

Pozdrawiam!

Witam:) . Moment zdrady , jest bardzo trudnym etapem w życiu pary. Nie ma jednak w życiu sytuacji, której nie można przerodzić w " siłę" . Sytuacje złe się zdarzają , wprowadzają ból, rozgoryczenie , złość , jednak ważne jest czy potrafimy zmierzyć się z sytuacją i stanąć "twarzą w twarz" z prawdą i zmierzyć się z genezą , która odpowie Wam na pytanie , co doprowadziła do takiego wydarzenia, a nie skupianiu się na szukaniu winnych . Jednak , by było to możliwe , potrzebna jest współpraca obu stron.. W takich sytuacjach bowiem , należy zastanowić się , co jest siłą waszego związku i może pomóc Wam odnaleźć na nowo radość bycia razem , a nie siłowanie się , kto jest bardziej winny. Pozdrawiam i życzę siły w odbudowaniu relacji. Marzena Zięba