Dylematy po 11. latach małżeństwa a pociąg żony do lesbijki

moja żona po 11 latach nie wie czy chce być ze mną czy z inną kobietą. Spotyka się z lesbijką mówi że sexu między nimi nie było ale mówi że czuje do niej pociąg ale boi sie to zrobić . Teraz chce się wyprowadzić żeby poukładać sobie myśli z kim chce być( mamy córke 10l.) Nigdy nie miała kontaktu z kobietami . Ja już nie wiem co mam robić jestem zmęczony tą sytuacją bo żona cały wolny czas spędza z tamtą. Ja kocham żonę i chcę żeby była ze mną. Bardzo proszę o jakąś poradę .

Z tego co Pan opisuje, Pański związek jest aktualnie na rozdrożu. Żona chce odejść ze związku a Pan nie wie, co zrobić aby ja zatrzymać. Nie da się wykluczyć jednoznacznie tego, że żona ma lub zawsze miała nieuświadomiony lub wypierany pociąg do tej samej płci. Może być jednak tak, że ta druga kobieta to ktoś kto ja zafascynował, dał coś czego być może jej brakowało. Proszę pomyśleć, co Was łączy takiego co warte jest trwania, dla czego warto walczyć. Wspólne dziecko jest ważne, ale może żonie brakuje więcej tej wspólnej z Panem spoiny. Może przez lata zgubiliście coś, czego teraz Wam brakuje i być może jest, to coś, otrzymuje żona od przyjaciółki. Spędzanie razem czasu, rozmowa to na pewno jest coś czym może Pan walczyć o swój związek. Można też zawsze udać się do psychologa, terapeuty jeśli oczywiście oboje się na to zdecydujecie.

Dzień dobry!

Obecnie wiele zależy od decyzji Pana żony. Z pewnością zastanawia się, czy wybrać rozwód i układanie swojego życia na nowo - czy też zrezygnować z relacji pozamałżeńskiej i dać szansę Państwa związkowi. Istotne, jak ocenia Państwa relacje, jakie są jej uczucia do Pana, jak oceniała Wasz związek przed poznaniem kobiety. Choć związek żony z lesbijką może wydawać się szokujący, jest to zazwyczaj zdrada o podobnym mechanizmie i przyczynach, jak zdrada heteroseksualna. I podobnie, jak zdrada heteroseksualna, może zakończyć się, zostać przepracowana i wybaczona - lub doprowadzić do zakończenia małżeństwa. Jeśli oboje Państwo będą mieli w sobie taką gotowość, z pewnością ważna byłaby terapia małżeńska.

Pozdrawiam!