Jak poradzić sobie po zdradach w małżeństwie?

Witam. Mam 45 lat. Jestem 27 lat po ślubie. 5 miesięcy temu zdradziłam mojego męża z dużo młodszym chłopakiem . Razem pracowaliśmy w jednej firmie. Zaczęło się od pisania snsow. Około 2 miesiące pisaliśmy. Później zdradziłam Męża z nim 3 razy. Nie wiem dlaczego do tego doszło. Nic dla mnie nie znaczył ten chłopak. Nie mam z nim. Żadnego kontaktu i nie chcę. Mąż się o tym dowiedział. Mówi że mnie kocha i chce być ze mną ale nie umie sobie z tym poradzić. Mąż mnie zdradzał wcześniej kilka razy.

Witam,
zdrada jest zwykle sygnałem, że w związku czegoś brakuje, że z jakiś powodów nie można w nim zaspokoić ważnych potrzeb.Oprócz tego zdrada przynosi ogromną ranę i podkopuje zaufanie małżonków do siebie. Można po niej wspólnie żyć i budować przyszłość, ale to wymaga sporo pracy obojga partnerów. To trochę jak z budowlą, w której coś się zawaliło. Trzeba ją odbudować, by nadawała się znów do zamieszkania. W Pani związku nie dzieje się najlepiej już od jakiegoś czasu -jak Pani pisze, bo i mąż dopuszczał się niewierności. Radziłabym przyjrzeć się jednak temu bliżej, by zastanowić się, co takiego dzieje się w Państwa małżeństwie, czego Wam brakuje, czego potrzebujecie. Może pomogłyby wspólne wizyty u terapeuty? Wtedy można by też popracować nad zabliźnianiem się ran, które wcale Was nie zbliżają do siebie, a oddalają i potęgują złość na drugą stronę, rozczarowanie i rozżalenie.
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz
http://www.psychoterapialodz.eu/
http://www.psychoterapialodz.eu/blog/

Witam, proszę skorzystać z terapii par. Jeżeli oboje Państwo są gotowi do odbudowania związku, proszę poszukać wsparcia, pomocy psychologa.
Pozdrawiam serdecznie