Co zrobić po zdradzie męża?

Mam na imie Agnieszka, muj maz mnie zdradzil. pozwolilam mu wyjechac do pracy za granice i zdradzil mnie . Przyznal mi sie dopiero jak przyjechalam do niego, twierdzi ze to nic dla niego nie znaczylo i nie chce zepsuc tego co jest miedzy nami ale ja niewiem co mam zrobic. obecnie jestem z nim w Angli on sie tlumaczy tym ze gdyby mnie nie kochal to niechcialby zebym przyjechala do niego. Mam metlik w glowie
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam Pani Agnieszko!
Nic dziwnego, że po zdradzie męża trudno Pani zapanować nad różnymi emocjami i ma Pani mętlik w głowie. Doświadcza Pani zapewne ambiwalentnych uczuć. Z jednej strony jest miłość do męża, przywiązanie, tęsknota, a z drugiej strony – żal, smutek, poczucie skrzywdzenia i niesprawiedliwości. Nie mam pojęcia, jakimi uczuciami darzy Panią mąż i czy romans z inną kobietą to rzeczywiście nic nie znacząca dla niego przygoda. Jakkolwiek mąż by się nie tłumaczył, będzie boleć. Co zrobić – odejść od męża czy przebaczyć? Nikt nie może podjąć za Panią tej decyzji. Jeżeli jednak obojgu zależy Wam na ratowaniu związku, warto pomyśleć o terapii małżeńskiej. Odsyłam też do artykułów: Jak odbudować związek po zdradzie?, Gdy partner zdradza, Jak wybaczyć zdradę?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!