Czy dobrze robię nie wybaczając zdrady partnerowi?

Witam od roku podejrzewalam ze maz mnie zdradza mamy 7 letnie dziecko .Prosiłam go o szczerosc zawsze tłumaczył ze jest wszystko wporządku az nie znalazlam ,,zapasowego'' tel. Miał aż dwie partnerki kazałam mu sie spakować myslalam o dziecku i zastanawialam się czy nie próbowac ratowac wszystkiego ale on zamknął wszystko stwierdzeniem ze i tak chciał mnie zostawić tylko nie teraz..... Cała jego rodzina szuka przyczyn jego zdrady w mojej osobie sama juz nie wiem czy dobrze robie nie wybaczajac ?

Dzień dobry!

Każda para, historia każdego związku jest inna i nie ma idealnego, uniwersalnego rozwiązania, jak zareagować na zdradę jednej ze stron. Niektóre kobiety na wieść o niewierności nie biorą pod uwagę dalszego wspólnego życia i są pewne rozstania i rozwodu.
Inne pary - pozostają ze sobą. Stopniowo odbudowują zaufanie, odkrywają przyczyny zdrady i jej rolę, rozwiązuje problemy, które były jej przyczyną itp. Zawsze jest to jednak proces, który trwa i wymaga motywacji i pracy zarówno męża, jak i żony.
Zachęcam do rozważenia wspólnej terapii małżeńskiej, aby znaleźć rozwiązanie najlepsze dla Państwa.

Pozdrawiam!

a co Pani by poradziła przyjaciółce, lub innej ważnej bliskiej osobie gdyby przyszła do Pani z takim problemem?
Wątpliwości są naturalne, to bardzo trudna życiowo sytuacja, nie ma 100% dobrego rozwiązania. Najważniejsze żeby czuła Pani, że to co Pani robi nie jest wbrew Pani i na siłę ze względu na presję. Zachęcam do konsultacji u psychologa i omówienie sytuacji, zawsze warto spojrzeć na problem z wielu perspektyw.

Witam serdecznie,

Nie ma jasnych odpowiedzi i wskazówek, jak postępować w przypadku zdrady partnera.
Wiąże się z tym ogromna dawka silnych emocji i dylematów związanych z tym czego się samemu pragnie, czego się oczekuje od partnera, ale także troski o dziecko w Pani przypadku.
Proszę dać sobie czas na przemyślenia, na to aby emocje opadły. Nie ma konieczności na podejmowanie decyzji tu i teraz.
Proszę nie poszukiwać winy w sobie, za fakt, że nie chce Pani wybaczyć. Rozumiem, że rodzina męża wspiera postawę szukania winnego w Pani. Podczas gdy zdrady dopuścił się mąż, nie Pani. Ale czy mąż jest zainteresowany wybaczeniem z Pani strony, i pracą nad Państwa relacją?
Proszę pomyśleć o sobie, swoich oczekiwaniach od męża odnośnie zaspokojenia Pani potrzeb w Waszym związku, ale także potrzeb dziecka. A potem na spokonie porozmawiać z mężem.
Jeśli oboje zdecydowalibyście się na odbudowanie związku, bardzo ważne jest przeanalizowanie tego co się stało, co było przyczyną kryzysu, który doprowadził do obecnej sytuacji.
Zdrady dopuścił się mąż, co do tego nie ma wątpliwości.
Jednak za związek zawsze odpowiadają 2 osoby. Warto byłoby na spokojnie zrozumieć co się działo w Państwa relacji, czego od siebie wzajemnie oczekiwaliście , a co jednak nie tak działało.

Jeśli mają Państwo taką możliwość, i oboje zgodzą się na to, proszę podjąć terapię dla par.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Włoch
----------------------------------
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl