Zdrada męża z kolegą z pracy a szansa na uratowanie małżeństwa

Rok po ślubie zdradziłam męża z kolega z pracy. Ta znajomość trwa do dziś od 3 lat. Mąż dowiedział się o tym przez przypadek. Mimo wszystko starał się uratować nasz związek, jednak ja wowczas tego nie chciałam. Mąż Wyprowadził sie 1,5. Roku temu i przez caly czas utrzymujemy kontakt. W związek z drugim partnerem nie potrafię sie zaangażować emocjonalnie, gdyż wciąż myślę o mężu i mam ogromne poczucie winy. Mąż chce być ze mną jesli zakończę tamten związek. Czy nasze małżeństwo ma przyszłość?

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Przyszłość Pani relacji z mężem zależy od Was dwojga, oboje macie na nią wpływ. Wiele jest za Wami trudności (zdrada, długotrwały związek pozamałżeński, okres rozłąki, rozpadu związku), ale też możliwości i zasobów (więź którą tworzyliście z mężem jeszcze przed ślubem i bezpośrednio po nim, stały kontakt, wzajemne zaangażowanie, deklarowana przez męża chęć powrotu do związku).
Poczucie winy z pewnością nie jest ani najlepszą ani wystarczającą motywację do odbudowywania związku z mężem. Zachęcam jednak aby zajrzała Pani w siebie - jakie są inne. Ważne byłoby także głębokie rozważenie, jakie były przyczyny i mechanizmy rozpadu związku z mężem i zawiązania relacji z obecnym partnerem, jakie Pani potrzeby są zaspokajane w związkach, a jakie nie, w jakie role Pani wchodzi itp.

Jeśli możliwe podjęcie przez Panią zarówno psychoterapii indywidualnej, jak i terapii wspólnej z partnerem.

Są pary, które powracają do siebie po okresie separacji, rozwodzie i/ czy przejściu innego związku.

Pozdrawiam!

zalezy.....odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,

odczytując Pani słowa, mam wrażenie, że poszukuje Pani sposobu na lepsze życie,niż to które teraz jest Pani udziałem, że poszukuje Pani wskazówek, które pozwoliłyby uwolnić się od ciężaru rozmyślań a przede wszystkim próbuje Pani zrozumieć zdarzenia i uczucia dotyczące relacji z mężczyznami, które tak mocno wpłynęły na Pani życie.
Małżeństwo jest wyrazem dążenia do bliskości i przyjemności, do dzielenia się myślami i uczuciami. Bliskość może przekształcić się w dystans, odrzucenie. Mam wrażenie, że za opisywanym problemem i pytaniem dotyczącym przyszłości małżeństwa, stoi lęk przed zaangażowaniem się i związaniem z kimś na całe życie?
Może warto byłoby spojrzeć na własne przeżycia, odkryć wzorce reagowania które uruchamiają się w podobnych sytuacjach przynosząc ból i zagubienie. Psychoterapia indywidualna może przynieść odpowiedzi na pytania, które Pani sobie zadaje, poprowadzić w kierunku zmiany i przynieść ulgę.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

Witam. Na to pytanie może tylko pani sama sobie odpowiedzieć. Warto z wszelkimi rozważaniami, obawami, poczuciem winy, zgłosić się na rozmowę psychoterapeutyczną, włączyć terapię małżeńską, wiele zależy od pani decyzji, bowiem żyć będzie pani w ich konsekwencjach. Pozdrawiam