Jak rozmawiać z mężem i uratować małżeństwo?

Dzień dobry.Mam problem z mężem jesteśmy małżeństwem od 22lat a od 5 lat ciągle walczymy ze sobą .Nie śpimy ze sobą nie rozmawiamy łączy nas tylko dom (kredyt) i dzieci .mąż o wszystko ma do mnie pretensje nie chce nic w domu robić zrobić . Przytylam ostatnio i ciągle mi dogryza ,sam siedzi non stop na laptopie i telefonie .Całe noce przeplacze bo jest taki oschły .czy to już koniec naszego związku.prosilam żeby iść do specjalisty ale on każe mi się leczyć twierdzi że to ja mam problem .proszę pomóżcie mi co mam zrobić .

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wynika, że jesteście Państwo małżeństwem z długoletnim stażem małżeńskim i jak Pani sama to wyraziła "walczycie ze sobą" nie rozmawiacie ze sobą, nie ma między Wami więzi intymnej/seksualnej /erotycznej, jak również nie łączą Państwa wspólne zainteresowania, jak też wnioskuję, nie posiadacie swoich zainteresowań, pasji?

Rozumiem Pani potrzebę poprawy Waszego funkcjonowania i bardzo dobrze, że podjęła Pani wyzwanie poszukiwania wskazówek do poprawy funkcjonowania Państwa relacji małżeńskiej.

Z Pani opisu domniemam, że znaleźliście się Państwo w przewlekającej się fazie kryzysowej.
Naturalnym jest, ze związek przechodzi przez różne fazy i jest to taka informacja, że trzeba stare (nie służące!) wzory komunikacyjne zamienić na nowe (konstruktywne) wzory komunikacyjne.
Aby tak się zadziało, potrzebna jest otwartość, zrozumienie oraz współpraca obojga Małżonków.
Zaproponowała Pani Mężowi sięgnięcie po pomoc Specjalisty, na co Mąż nie wyraził otwartości..
Zachęcałabym Panią, by ponowić inspirację do podjęcia terapii, w otwartej, spokojnej, nie oceniającej rozmowie, kiedy to siadacie koło siebie, jesteście "tu i teraz" i podejmujecie dialog, Co i Jak moglibyście odbudować.

Jak ja to widzę?
Nie pozostaje Pani nic innego, jak podjąć wyzwanie indywidualnej pracy terapeutycznej, pod okiem Psychologa, by nabyła Pani umiejętności komunikacyjne, asertywności, co wpłynęłoby na Pani poczucie wartości, a to z kolei na jakość relacji w związku.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani i Mężowi najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Szanowna Pani,
wskazana jest psychoterapia małżeńska dla Państwa, jeśli mąż nie wyraża zgody, zalecana jest dla Pani indywidualne wsparcie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie