Jak porozmawiać z mężem o jego piciu alkoholu?

Witam! Moj mąż codziennie pije piwo. Są to różne ilości- od jednego do czasem nawet sześciu, siedmiu. Ten stan trwa już od dwóch lat. Według mnie jest uzalezniony bo nawet branie antybiotyki nie powstrzymuje go przed piwem. Ciągle powtarza że nie ma problemu bo kontroluje siebie i nie upija się do nieprzytomności. Jak z nim rozmawiać? Mąż jest osobą o bardzo apodyktycznym usposobieniu i każda taka rozmowa kończy się kłótnia i cichymi dniami. Proszę o pomoc!

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zasygnalizowane przez Panią symptomy (codziennego, w różnych ilościach, nawet w syt. antybiotykoterapii) spożywania piwa, przez Pani Męża, mają prawo Panią zaniepokoić i dobrze że poszukuje Pani rozwiązania.

Zachęcałabym Panią do otwartej, szczerej i nie oceniającej rozmowy, z Mężem, najlepiej poza domem, w przyjaznej przestrzeni,
komunikując Mężowi, że jest Pani mocno zaniepokojona i martwi się Pani o Męża.
Proszę zainspirować Męża do rozmowy o trudnościach/obawach - jeśli uda się..
Może Pani zaoferować swoje wsparcie emocjonalne, by Mąż podjął leczenie terapeutyczne, do którego Panią zachęcam, by Mąż to rozważył.

Ma Pani prawo do swoich potrzeb, oczekiwań.
Relacja małżeńska jest wymagającą relacją, nieustannej pracy oraz otwartości na potrzeby Partnera, jak i wzajemne odpowiadanie na te potrzeby.
Proszę nie godzić się na to, co Pani nie odpowiada, komunikując to Mężowi, w sposób zdecydowany i wymagający.

Myślę, że przydatna byłaby dla Pani osobista konsultacja/rozmowa z Psychologiem/Psychoterapeutą od uzależnień, by mogła Pani otrzymać pomocne wskazówki, by w ślad za nimi postępować.

Wspieram Panią mentalnie, życząc Pani Tego, Co jest potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605