Jak mogę poradzić sobie z mężem alkoholikiem?

Mój mąż pije codziennie, upija się do nieprzytomności. Jest agresywny ,ubliza mi ,zastrasza i ciągle mówi że mnie zniszczy. Nie mam chwili spokoju w mieszkaniu na dodatek nagrywa mnie jak rozmawiam z mama czy siostra nie mam we własnym domu prywatności. Do tego mąż po piciu alkoholu nie panuje nad pecherze sika przez sen . Zaskakuje mieszkanie o na dodatek wszystko zostawia mówiąc że sluzonaca posprzątać . Nie wiem co ma robić kiedyś był na leczeniu lecz je przerwał czy mogą jakoś to wznowić jako żona Proszę o pomoc

Dzień Dobry Pani:)

Tak nie może być!

Proszę już nie czekać i pomóc samej Sobie, pośrednio również Małżonkowi.
Zachęcam Panią, by skontaktowała się Pani z bezpłatnym kryzysowym Telefonem Zaufania nr 116 123, aktywnym codziennie od 14.00-22.00, gdzie uzyska Pani profesjonalne/niezbędne wskazówki dot. poradzenia sobie z opisaną sytuacją.

Z życzeniami dla Pani pomyślności i Szczęśliwego Nowego Roku!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Szanowna Pani,

mąż wymaga leczenia, sam nie podejmie takich działań. Jeśli mąż jest agresywny wobec Pani, stosuje przemoc psychiczną i fizyczną można wszcząć procedurę niebieskiej karty, to jest pomoc dla ofiar przemocy domowej, w załączniku przesyłam taką procedurę, może Pani sobie poczytać, w mieście Łomża; http://www.lomza.pl/bip/zalaczniki/prawo/160421104007.pdf. Pomocy można szukać w placówkach; MOPR LUB MOPS w swoim mieście lub w CPR. http://mopslomza.pl/informacje.html.
Może tam Pani szukać wsparcia dla siebie, jak i pomocy w leczeniu dla męża, ponieważ tam jest cały projekt naprawczy. Taka relacja, w której aktualnie Pani żyje jest destrukcyjna dla Pani psychiki, jest Pani w pewnego rodzaju zależności, zachęcam do podjęcia działań, które umożliwią Pani normalne funkcjonowanie i życie.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś