Kłótnie i konflikty w związku

Ciągłe kłótnie w związku przez stwarzanie przeze mnie niestniejących problemów spowodowane brakiem zaufania po pewnych wydarzeniach z przeszłości, ktore juz sa dawno za nami. Ciagle do mnie to wraca, nie umiem zapomniec, a przeciez tak bardzo go kocham. Ciągle robie problemy o cos, co ta na prawde nie zrobil, nie daje mu swobody. Ciagle kontroluje, boje sie ze zrobi znowu to samo i ze go strace, a tego bym chyba nie przezyla. Nie wiem co robic... Ostatnimi czasy to się nasila...

Witam Panią,
Wygląda na to, że ma Pani wiele sprzecznych uczuć do partnera - kocha go ale może mieć też ciągle dużo żalu i złości za to co zadziało się w przeszłości. Być może żal, nieufność i lęk powodują, że nie może Pani poczuć się bezpiecznie w tym związku i nadmiernie go Pani kontroluje. Żyje Pani w ciągłym poczuciu zagrożenia, a to rzeczywiście męczące. To co Pani opisała nasuwa też przypuszczenie, że może być Pani nadmiernie zależna od partnera – pisze Pani, że chyba by nie przeżyła straty. To może nasilać lęk, bo ten związek staje się Pani „być albo nie być”.
Biorąc pod uwagę, że stan się nasila zachęcam Panią do konsultacji u psychoterapeuty. Pomoc specjalisty może Pani umożliwić lepsze zrozumienie siebie i odnalezienie drogi wyjścia ze stanu, który Pani opisuje. Proszę też przyjrzeć się różnym innym obszarom w swoim życiu np. zainteresowaniom, pasjom, relacjom i zastanowić skąd może Pani jeszcze czerpać wsparcie i satysfakcję.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Pisze Pani bardzo ogólnikowo, ale to co jest dla mnie jasne to to, że ma Pani trudność z poradzeniem sobie z jakimiś zdarzeniami z przeszłości i odbudowaniem zaufania. Jeśli rozmowa na ten temat z Pani partnerem nie pomaga, to sugeruję skorzystać z pomocy specjalisty zajmującego się terapią par.

http://www.gabinetzmian.pl