Brak zaufania w związku i negatywne emocje

Wtam.Mam 23 lata i od 8 miesięcy jestem w związku(3 miesiące mieszkamy razem). Ostatnio zauważyłam u siebie co raz większy brak zaufania do partnera, zrobiłam się podejrzliwa,nie ufam mu gdy wyjeżdża gdzieś sam,od razu mam wizję zdrady.W poprzednim związku zostałam zdradzona i wiem,że to również nasila mój niepokój.Tak samo jak znajomość przeszłości partnera(zdarzyło mu się zdradzić osobę z którą był).Jednak jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami i nie dać się im zdominować?

Wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa i zaufania, doświadczenie bliskości, która nie grozi zranieniem jest procesem, który trwa jakiś czas, szczególnie, jeśli kiedyś rzeczywiście wydarzyło się zranienie w tym obszarze-z czego Pani była "ofiarą" w przeszłości, a partner "sprawcą", choć w innych relacjach. Jednak wygląda na to, ze Pani jak i partner macie nie do końca rozwiązane czy przepracowane emocje z przeszłości i te emocje przenosi Pani na obecny związek. Może warto, żeby spotkał się z psychologiem i pozwolił sobie pomóc w pracy z przeszłością?

Dzień dobry.

Jak Pani słusznie zauważyła, doświadczenie zdrady, jak i przeszłość partnera, mają istotny wpływ na Pani obecne odczucia. Wątpliwości o jakich Pani pisze, wydają się być w tych okolicznościach naturalne, co oczywiście nie znaczy, że należy nad nimi przejść do porządku dziennego. Najprostszym i chyba najskuteczniejszym rozwiązaniem byłaby po prostu uczciwa rozmowa z partnerem, podzielenie się z nim swoimi uczuciami.
Warto też pamiętać, że podejrzliwość, szczególnie obsesyjna, może skutecznie zakończyć każdy związek.

Pozdrawiam i powodzenia.

Witam,

opisuje Pani problemy z zaufaniem a także samooceną i trudnością w "zamknięciu przeszłości". Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z psychoterapeutą i rozpoczęcie psychoterapii w trakcie której będzie mogła Pani pracować na zgłaszanymi problemami i poczuć się w efekcie bardziej komfortowo.

Pozdrawiam serdecznie