Brak zaufania i podejrzliwość wobec partnera u 22-latki

Witam. Mam taki problem ponieważ jestem z partnerem juz ponad pol roku ale od niedawna slowo kocham cie brzmi u mnie jak zauwazylam mechanicznie juz nie czuje tego co na poczatku planujemy wspolna przyszłość. nagle przestalam mu ufac stalam sie podejrzliwa sprawdzam dyskretnie mu telefon niewiem sama dlaczego to robie??? jak sprawic by bylo tak fajnie jak dawniej???

Witam. Być może to wspólne plany na przyszłość obudziły w Pani obawy czy to na pewno ten, czy nie zawiedzie? Stąd prawdopodobnie ta podejrzliwość i sprawdzanie partnera. Pół roku to dużo i mało, myślę, że warto jeszcze dać sobie trochę dystansu. Chyba nie warto być z kimś i go sprawdzać, bo to bardzo pozorne szczęście. Prawdziwa magia szczęśliwego związku to zaufanie bez sprawdzania - może brzmi jak frazes, ale to bardzo ważne. A czy wyobraża sobie Pani życie bez swojego partnera?

Warto przyjrzeć się przyczynom tej sytuacji. Być może to lęk przed przyszłością? Wątpliwości dotyczące partnera? Lęk przed odrzuceniem?
Jeśli przepracuje Pani uczucia i emocje, które obecnie rzutują na Pani zachowanie, osiągnie Pani większy spokój, poczucie bezpieczeństwa i będzie bardziej świadoma swoich potrzeb, a tym samym łatwiej podejmie decyzje dotyczące przyszłości. Może Pani to zrobić samodzielnie lub przyjrzeć się temu w relacji z psychologiem.

Dzień dobry.

Każdy związek wraz z czasem jego trwania przechodzi różne fazy rozwoju. Nie da się, niestety, permanentnie utrzymywać pierwotnego stanu "motylków w brzuchu".
Jednocześnie, Pani podejrzliwość i sprawdzanie partnera nie sprzyja rozwojowi tej relacji. Sugerowałbym szczerą rozmowę z partnerem, podzielenie się z nim swoimi rozterkami i wątpliwościami. Zdecydowanie lepiej zrobić to teraz (skoro, jak Pani napisała, planujecie wspólną przyszłość), niż po wielu latach tkwienia w niesatysfakcjonującym związku, które jest frustrujące dla obu stron.

Pozdrawiam.