Brak pełnego zaufania do partnera

Od 3 m-cy jestem w związku z starszym od siebie mężczyzną. Układa nam się dobrze i czuję coś do niego. Ale nie potrafię mu w pełni zaufać, może przez to, że zbyt dużo przeszłam. On jest fajny, widać że mu bardzo zależy, wczoraj zabrał mnie do jubilera, a do mnie to zdecydowanie za wcześnie na zaręczyny i on wie, że teraz powiedziała bym nie. Przeraża mnie jego tempo, bo zaczyna planować ślub, dzieci, a ja chcę go dobrze poznać i niczego nie przyspieszać. Boję się że nie zaakceptuje przeszłości

Dzień dobry.

Wszystkie opisane przez Panią wątpliwości trzeba by było spokojnie omówić z partnerem i jeśli mu zależy, na pewno zrozumie.
Nie napisała Pani też o swojej przeszłości, trudno więc odnieść się do Pani wątpliwości. Zwykle jednak ludzie nie wiążą się ze sobą ze względu na swoją przeszłość, a ze względu na to, co mogą stworzyć w przyszłości, toteż jeśli Pani partner jest tym zainteresowany, z pewnością zaakceptuje to, co już było, i czego nie da się już zmienić.

Pozdrawiam.

Związek wymaga gotowości obojga partnerów, a nie jednego. Proszę się nie śpieszyć i dać sobie na wszystko czas, tyle, ile Pani potrzebuje. Warto o tym szczerze porozmawiać z partnerem, rozmowa tworzy dobry fundament dla związku. Powodzenia

Każdy ma swoje tempo (we wszystkim). Z Pani opisu wynika, że kroczycie z partnerem w innym tempie. To co odpowiada Pani partnerowi, dla Pani jest za szybkie. Zachęcam do rozmowy na temat przyszłości, ale tez tego, czego potrzeba teraz by budować związek (Pani mówi o czasie i akceptacji doświadczeń z przeszłości). Zwykle okazuje się, że niewypowiedziane jest najstraszniejsze, a po wydobyciu na zewnątrz obawy tracą nieco na sile, mogą zostać "przegadane", zrozumiane, zaakceptowane... Powodzenia.