Brak zaufania do partnera z powodu kłamstw

Blagam pomozcie bo cos sobie zrobie!Jestem zalamana gdyz bardzo kocham swojego partnera ale on chyba niebardzo!Przetrzymuje go u siebie,wiec siedzi za darmo bo nie musi o nic dbac.Teraz chce jechac po zalegle pieniadze do Niemiec a ja nie moge na to pozwolic bo mu nie ufam!Dodam ze zlapalam go na roznych klamstwach.Nie wiem co robic a na rozstanie nie mam sily.Pozdrawiam

Mam wrażenie, ze brak zaufania, poczucia bezpieczeństwa w relacji związany być może także w niestabilnym poczuciem własnej wartości, pewności siebie, trudnościami w stawianiu granic. Problemy w związku, jego pewna jednostronność zaangażowania (Pani jest zaangażowana, partner mniej, szczególnie, jeśli pisze Pani o kłamstwach), a także fakt, że tamte braki, próbuje Pani "nadrobić" zatrzymaniem, zniewoleniem partnera jeszcze pogarszają sytuacje i Pani stan oraz nakręcają błędne koło. Skorzystanie z pomocy psychologa i praca nad sobą, pozwoli Pani poczuć się pewniej, patrzeć na siebie realistycznie i zaakceptować siebie, a tym samym da Pani odpowiedź na pytania o Pani potrzeby i oczekiwania, a także siłę do ich realizacji, nawet za cenę rozstania.