Sens w związku bez zaufania

Witam, mam chłopaka, który jest strasznie zazdrosny, wcale mi nie ufa i sam się do tego przyznaje. Twierdzi, że stracił do mnie zaufanie poprzez to, że Go okłamałam, np. mówiłam, że nie palę, a paliłam, powiedziałam Mu, że nikt do mnie nie pisze, a napisał kolega.. Przecież o są drobne kłamstwa. Zależy mi na Nim i nie potrafiłabym Go zdradzić. Czy ten związek ma sens? Ciągle się kłócimy. Cierpimy oboje z tego powodu..

Mgr Agata Kulpa-Kulpińska

Witam,
czy dla Pani ten związek ma sens?
Pani dopuszcza się drobnych kłamstw, chłopak w ogóle Pani nie ufa, ciągle Państwo się kłócą - Czy taki związek ma sens?
Mam wrażenie, że nie jesteście blisko ze sobą skoro Pani stara się pokazywać chłopakowi "lepszą wersję siebie", która nie pali, nie ma kontaktów z kolegami. Po co? Nawet drobne kłamstwa mogą oddalać ludzi od siebie.
A co jest dobrego w tej relacji, z czego było by trudno zrezygnować?

Dzień dobry!

Trudno ocenić, jakie kłamstwo jest drobne, a jakie nie. To co dla jednego może by zupełnie nieistotne, niewinne, dla innej osoby może być bardzo ważne. Istotne jest też to, dlaczego Pani kłamała, z jakiego powodu, dlaczego wolała, wybrała Pani nie być szczera.

Pozdrawiam!